Menzil genişletici takılı olunca internetim kopuyor. Çözümü nedir?

10 gündür büyük bir sorundan muzdaribim ve internet servis sağlayıcımın müşteri hizmetleriyle defalarca görüşmeme ve 3 kez teknik servisin eve gelmesine rağmen sorunuma bir çözüm bulamadım. İnternetim 5 dakikada bir 30 saniyeliğine kopuyor. 5 çubuk çekerken birden 1 çubuğa iniyor ve sonra tekrar geliyor. 5 dakikada bir tekrar ediyor. Modem değişti, (aynı model, farklı alet) port değişimi yapıldı (veya port açıldı, jargona pek hakim değilim) ona rağmen bir sonuç olmadı. En son müşteri hizmetleri menzil genişleticiyi çıkarmamı söyledi. Çıkardım, bilgisayarımdan rahatça internete girebiliyorum ancak bu sefer de diğer odalardan giremiyorum. Menzil genişletici ve modem birbiriyle sorun yaşıyor sanırım ancak 1 senedir yoktu da 10 gündür mü başladı? Dahası, şimdi de internete girebilmeme rağmen internet göstergesinin önünde sarı bir ünlem işareti var. Bazen internet kopup gelse de o işaret hiç gitmiyor. 5 çubuktan 1 çubuğa inmenin yerini o ünlem işareti aldı. Gerçekten insanı çileden çıkartan bir durum bu. Gerek müşteri hizmetleri, gerekse internette ne anlatılıyorsa yaptım ancak verimli bir sonuç alamadım. Yaptıklarım şunlar; - internetim kopunca modem arayüzüne girip kanal değiştirmek - güç seçenekleri'nde gelişmiş güç ayarlarını "yüksek performans" olarak değiştirmek. hemen her şeyi yaptım ancak nafile. teknik eleman "modemin yerini değiştirelim hem menzil genişletici kullanmanıza da gerek kalmaz" dedi. ne yapmam gerekiyor sizce?

ozanknay ozanknay (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benzer bir problem bende de vardı. Modemim 150 Mbps'lik, 300 Mbps'lik bir menzil genişletici kullanıyordum. İnternetimde aşırı bir yavaşlama vardı, meğer menzil genişleticiden kaynaklanıyormuş. Onu çıkarınca düzelmişti. Eğer modemin yerini değiştirmek diğer odalarda çekme sorununuzu düzeltecekse değiştirin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Peki menzil genişleticiyi çıkardıktan sonra ne yaptınız? Genişleticiye ihtiyacım var nitekim diğer odalardan çekmiyor. Genişleticinin değiştirilmesini isteyeceğim ben. ozanknay 6 yıl önce
    • Benim çekim gücü problemim aşırı olmadığı için ihtiyaç duymadım. İnternet servis sağlayıcınızla görüşün, hattınıza ve modeminize göre size uygun bir menzil genişletici önerebilirler. Bu konuda yardımcı olmalılar. @ozanknay omercik 6 yıl önce
    • Görüştüm, menzil genişleticiyi aramamı söylediler. Arayınca da kimse cevap vermiyor, banttan bir ses var, gerçek bir müşteri temsilcisi yok. Tamamen sömürmeye dayalı bir sistem. ozanknay 6 yıl önce
    • Hangi markanın müşteri hizmetlerini arıyorsunuz? TP-Link öneririm ben. @ozanknay omercik 6 yıl önce
    • Evet, TP-Link kullanıyorum zaten. Onları arıyorum ancak sürekli telesekreter çıkıyor. Hangi tuşa basarsam basayım bağlanamıyorum bir temsilciye. ozanknay 6 yıl önce
    • TP-Link sitesi tp-link.com.tr'de canlı destek var. Oraya girip bir de oradan bir müşteri temsilcisiyle konuşmayı deneyin. @ozanknay omercik 6 yıl önce
    • Sabah yazdım, bakan olmadı. Bir de şimdi bakacağım. ozanknay 6 yıl önce