merhaba hocam. react native için kurulumda HAXM kurulumunu bilgisayarım yapmıyor.

bilgisayarım SONY CORE İ7 intel Windows 10 . BIOS  ta visual i enable seçtim ve F10 ile save işlemi yaptım. buna rağmen HAXM dosyasını yükleyemiyorum. bir yerden HAXM dosyasını zip leyip c sürücüsüne koydum yine olmadı. bilgiyasarı açıp kapatınca c sürücüne koyduğum haxm dosyasını silmiş. sizin burada paylaştığınız haxm-windows_v7_4_1.zip dosyasının içindeki haxm_check.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırdığımda remove çıkıyor. yani yüklü sanırım. bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor bilemiyorum

tuncertuncer tuncertuncer (1)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HAXM'yi başarılı bir şekilde yüklediğiniz ve "remove" seçeneğini gördüğünüzde, HAXM'nin zaten yüklü olduğunu ve kaldırma seçeneği sunduğunu gösterir. Bu durumda, HAXM zaten doğru şekilde yüklenmiş olabilir.

    Android Emulator kullanırken HAXM'nin etkin olduğundan emin olmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

    1. Android Studio'yu açın.
    2. AVD Manager (Android Virtual Device Manager) penceresini açın.
    3. Sanal cihazınızı seçin ve "Edit" düğmesine tıklayın.
    4. "Emulated Performance" bölümünde, "Hardware - GLES 2.0" seçeneğini seçin.
    5. "Advanced Settings" bölümüne geçin.
    6. "Graphics" bölümünde, "Hardware - GLES 2.0" seçeneğini seçin.
    7. "Emulated Performance" bölümüne geri dönün.
    8. "Use Host GPU" seçeneğini işaretleyin (bu seçenek mevcutsa).
    9. "Finish" veya "Apply" düğmesine tıklayarak değişiklikleri kaydedin ve pencereyi kapatın.

    Bu adımları takip ettikten sonra Android Emulator, HAXM'yi kullanarak çalışmalıdır. Eğer sorun devam ederse, aşağıdaki olası çözüm önerilerini deneyebilirsiniz:

    1. Bilgisayarınızın BIOS ayarlarını kontrol edin ve sanallaştırma (virtualization) seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Bu seçenek farklı BIOS sürümlerinde farklı yerlerde olabilir, bu nedenle YouTube'da anakart modelini yazın.

    2. Sistem sürücünüzü güncelleyin: İntel web sitesinden en son sürücüyü indirin ve yükleyin.

    3. HAXM'yi yeniden yükleyin: HAXM'nin mevcut sürümünü kaldırın ve Intel'in resmi web sitesinden en son sürümü indirin ve yükleyin.

    4. HAXM'nin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin: Bilgisayarınızda "Intel" veya "HAXM" gibi bir program veya bileşen var mı diye arayın. "Program Ekle/Kaldır" veya "Program Kaldırma" bölümünden HAXM'nin yüklü olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

    5. Sanal makine yazılımınızı güncelleyin: Eğer sanal makine yazılımı kullanıyorsanız, en son sürümünü indirin ve yükleyin.

    Bu adımları takip ederek HAXM'yi başarılı bir şekilde yükleyebilir ve Android Emulator'ü kullanabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, detaylı bir hata mesajı veya log dosyası sağlayabilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    11 ay önce cevaplandı