Message Queuing(MSMQ) nedir ?

Message Queuing(MSMQ) nedir ? oyunlardaki pinge bir etkisi olur mu ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Message Queuing (MSMQ) hizmeti, uygulamalar arasında iletilen mesajların, uygulamalardan biri çevrimdışı olsa dahi iletilmesini sağlayan bir yapı. Uygulamanın biri bir başka uygulamaya mesaj göndermek istiyor diyelim. Fkar diğer uygulama o an çevrimdışı. Mesaj bir havuza yollanıyor. Diğer uygulama çevrimiçi olduğunda hazvuzdaki mesaj yazılıma iletiliyor. Microsoft sitesinde yazana göre Message Queuing (MSMQ) finans yazılımları, online ticaret, satış otomasyonu gibi sistemler için düşünülmüş vs.

    Senin istediğin anlamda oyunlar ve ping ile alakası yok yani.

    Ping dediğin şey kabaca, senin bilgisayarın ile oyun sunucun arasındaki yavaşlıktır. Temel olarak senin bağlantının kötü olması, oyun sunucunun yavaş, yoğun olması, bilgisayarındaki takılmalar gibi sebeplerden artar.

    alattin alattin (16999)