Messenger'da ekli olmayan birine mesaj gönderince okunduğu nasıl anlaşılır?

Facebook Messenger'da karşı tarafta ekli değilim mesaj gönderiyorum ama sadece içi boş onay işareti var. Yani gönderildi işareti. Acaba okundu mu yoksa görülmedi mi mesaj? Bunu anlayabilir miyim? İçi boş onay işareti oldugu halde okunmuş olabilir mi. Yani bize okunduğu gözükmüyor mu?

nehir68 nehir68 (86)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer sizde ekli olmayan birine gönderiyorsanız, o mesaj gönderdiğiniz kişiye "şu kişi seninle iletişim kurmak istiyor" diye gider. Ayrıca Messenger o kişiye gönderdiğiniz mesajla alakalı "kabul et" ve "reddet" diye iki seçenek sunar.

    Mesajı gönderdiğiniz kişi bu iki seçenekten birine tıklamamışsa siz onun o mesajı okuyup okumadığını anlayamassınız. Gönderdiğiniz kişi mesajınızı görebilir ama kabul etmediği için sizde "görüldü" işareti çıkmaz. Mantık budur.

    Yani kısacası içi boş onay işareti olması o mesajı karşı tarafın görmediği anlamına gelmez. Görmüş olabilir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Kendime gonderiyorum baska hesaptan mesela onay ya ret yapmiyorum ama o mesajlarin icini okudugumda bana ici mavi dolu tik gozükuyo hesabimdan baktiğımda nehir68 6 yıl önce
    • Ama başkasına gönderince de öyle mesajların içine girmiş olsa ben de öyle içi dolu mavi tik gozükmez mi. Karşı tarafın mesajı okuduğuna eminim ama yine de bos tik gozükuyo nehir68 6 yıl önce
    • Karşı taraf ile daha önce hiçbir şekilde mesajlaşmamışsanız, yani karşı tarafa ilk kez gönderiyorsanız mesajı içi dolu onay kutusu gözükmez. Kendinize gönderdiğiniz hesapla kendi hesabınız arasında daha önce bir şekilde mesajlaşma yapıldı mı? @nehir68 omercik 6 yıl önce
    • Hayir yapilmadi nehir68 6 yıl önce
    • Yani mutlaka okuyordur öyle değil mi. Yani görmeme imkanı yok nehir68 6 yıl önce
    • Evet öyledir. Hesabınızda ekli olmayan birine mesaj gönderdiğinizde o mesaj karşı tarafa "mesaj isteği" olarak gider ve karşıdaki kişinin o mesajı görüp görmediğini anlayamayız. @nehir68 omercik 6 yıl önce
    • Kendime gönderince öyle çıkıyo mavi dolu tik. Acaba diyorum başkasına gönderdiğimde niye çıkmıyo demekki okumuyor diye dusunuyorum. Ama bir keresinde ayni kisiye farkli hesaptan mesaj gönderdigimde böyle mavi dolu tik oldu yani teslim edildi nehir68 6 yıl önce
    • Ama ben mesaj göndermeden ekledim o kisiyi fakat onda ekli degilim bunu da belirteyim nehir68 6 yıl önce
    • Az önce denedim sizin için. Birini arkadaşlıktan çıkarıp Messenger'dan mesaj gönderdim ve içi boş onay işareti gözüktü. O kabul edene kadar iletildiği görülmedi. @nehir68 omercik 6 yıl önce
    • Kafamdaki soruların cevabını alamadım ama yine nehir68 6 yıl önce
    • Bi kaç tane daha bisey sorcam özelden yazabilir miyim nehir68 6 yıl önce
    • Bi kaç tane daha bisey sorcam özelden yazabilir miyim @farurhenho nehir68 6 yıl önce