Messenger gönderilen mesajları karşı taraftan silme nasıl yapılır?

Facebook Messenger'da gönderdiğim bir mesajı geri almak istiyorum nasıl yapabilirim? Yani mesaj hem benden hem de karşı taraftan silinsin bunu nasıl yapabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook Messenger'da gönderilen mesajı 10 dakika içinde geri alma şansınız artık var. iOS, Android ve bilgisayar da dahil olmak üzere Facebook'ta gönderilen mesajı geri alma yöntemini yazının devamında bulabilirsiniz.

    Messenger gönderilen mesajı geri alma (herkesten silme)

    1. Adım: Messenger'da herkesten silmek istediğiniz mesajı açın.

    2. Adım: Mesajın üstüne basılı tutun ve "Kaldır" seçeneğine dokunun.

    messenger kaldır

    3. Adım: Messenger size "Bu mesajı kimin için kaldırmak istiyorsun?" diye soracak. Siz buradan "Herkes için kaldır" seçeneğini seçmelisiniz.

    messenger herkes için kaldır

    4. Adım: Herkes için kaldır dediğiniz zaman son kez işlemi onaylayıp onaylamadığınızı soracak. Bir kez daha "Kaldır" butonuna dokunun.

    messenger herkesten silme

    Facebook Messenger'da gönderilen mesajı geri alma (yani herkesten silme) işlemi bu kadar. Gönderilen o mesajı iptal etmiş oldunuz. Yani hem sizden hem de karşıdaki kişiden mesaj tamamen silindi.

    Facebook'ta gönderilen mesajı herkes için kaldırma ile alakalı bilinmesi gerekenler

    1. Mesajı gönderdikten sonra 10 dakika süreniz var. 10 dakika geçtikten sonra Messenger'da gönderilen mesajı geri alma işlemi artık yapılamaz. Herkes için kaldır özelliğini kullanamazsınız.
    2. Bir mesajı "herkes için kaldır" yaptığınız zaman karşı taraf bunu anlar. O mesaj silinir, onun yerine "mesaj kaldırıldı" diye bilgilendirme yer alır.

    Bu 2 önemli detayı göz önünde bulundurmanızda fayda var.

    omercik omercik (9418)