Messenger herkesten silme nasıl yapılır?

Facebook Messenger'da gönderilen mesajı herkesten silebilir miyim?

Messenger'da gönderdiğim mesajı herkesten nasıl silebilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook Messenger'da mesajı herkesten silme artık mümkün. "Herkes için kaldır" özelliği sayesinde Messenger'da gönderilen mesajı karşı taraftan da silebilirsiniz.

    Facebook Messenger'da gönderilen mesajı herkesten silme

    Facebook'ta gönderdiğiniz mesajı herkesten silmek için 10 dakikanız var. 10 dakika içinde aşağıdaki işlemleri yaparak mesajı karşı taraftan silebilirsiniz.

    1. Adım: Herkesten silmek istediğiniz mesaja basılı tutun ve "Kaldır" seçeneğine dokunun.

    2. Adım: "Herkes için kaldır" seçeneğini seçin.

    3. Adım: Messenger bu işlemi onaylayıp onaylamadığınızı soracak. Onaylamak için "kaldır" seçeneğine dokunun.

    Bunu yaptığınız zaman gönderdiğiniz o mesaj hem sizden, hem de karşı taraftan silinmiş olacak. Yani tıpkı WhatsApp'ın herkesten sil özelliği gibi mesajı her iki taraftan silmiş olacaksınız.

    Messenger'da herkesten sildiğimi karşı taraf anlar mı?

    Evet anlar. Bir mesajı "herkes için kaldır" diyerek sildiğiniz zaman mesaj silinir, onun yerine "bir mesajı kaldırdın" yazar. O yüzden karşı taraf bunu rahatlıkla anlayabilir.

    ÖNEMLİ NOT: Facebook Messenger'da mesajı herkes için kaldır özelliğini kullanarak silebilmek için, o mesajı gönderdikten sonra 10 dakika geçmemelidir. Yani mesajı gönderdikten sonra 10 dakika içinde herkesten silebilirsiniz, 10 dakika geçtikten sonra silemezsiniz.

    Bu çözümü paylaştığım tarih itibariyle süre sınırı 10 dakika, ama siz bu yazıyı okuduğunuzda süre sınırı artmış olabilir veya tamamen kalkmış olabilir.

    omercik omercik (9418)