Metagmae virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarı açtığımda tarayıcı kendiliğinden açılıyor ve Metagmae.org sitesini açıyor. Ne yaptıysam bundan kurtulamadım.  Metagmae.org virüsünden nasıl kurtulurum?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    @hakan şöyle bir çözüm paylaşmış

    Metagmae.org virüs değil. Bir yönlendirme sitesi. Bu siteler reklam amacı barındırır. Bunun dışında bir zararı olmaz. Ama seni rahatsız ediyorsa aşağıdaki şekilde Metagmae​​​​​​​.org kaldırma işlemini yapabilirsin.

    Metagmae virüsü temizleme

    Bilgisayar açıldığında cmd açılıyor sonra da Chrome tarayıcısı veya Opera açılıyorsa Zamanlanmış bir görevin çalışıyor olma ihtimali çok yüksek.

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas. Bu çalıştır penceresini açar.
    2. Daha sonra karşına gelecek olan çalıştır penceresine şunu yaz taskschd.msc ve enter tuşuna bas.
    3. Görev zamanlayıcı penceresi karşına gelecek.
    4. Görev zamanlayıcı kitaplığını tıkla.
    5. Burada sırayla görevleri çift tıkla ve açılan pencerede Eylemler bölümüne bak. Burada program başlat bölümünde "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application>chrome http://Metagmae.org" gibi bir ifade gördüğün görev olacak onu sağ tuşla tıkla ve sil. Eğer Opera tarayıcısı kullanıyorsan veya Firefox bu yolu kendine göre değiştir. Firefox ve opera tarayıcılarında yol farklı görünür ama mantığı anladın sen.
    6. Böylelikle Metagmae​​​​​​​.org için görevi silmiş oldun.
    7. Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrardan karşına Metagmae​​​​​​​.org i sitesi gelmeyecektir.

    Son dönemde özellikle Rus kökenli bazı siteler, Metagmae​​​​​​​.org i gibi, bu şekilde görev oluşturarak bilgisarın açılışında  otomatik çalışıyor ve virüs gibi davranıyor.  Aslında bu siteler virüs değil basit ve reklam amaçlı birer yönlendirme sitesi

    Buna ek olarak bilgisayarını Malwarebytes ile taratmanda fayda var.

    murat murat (12492)