Metasploit Nedir ?

Metasploit nedir?

Metasploit ne için kullanılır ?

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Günümüzde güvenlik uzmanları,sızma testi uzmanları gibi şahıs ve kurumlar Metasploit' sıkça kullanmaktadır.Metasploit hack ve güvenlik dünyasında oldukça ses getirmiş ve kalıplaşmış bir penetrasyon test aracı olarak kullanılmakta,gün geçtikçe kullanıcıları artmaktadır.Kaynak sıkıntısından dolayı öğrenilmesi zordur.

    Metasploit Nedir ?

    Metasploit güvenlik tetsleri için geliştirilmiş olan , açık kaynak kodlu bir penetrasyon test aracıdır.Ruby dili ile kodlanmıştır ve pratik bir arayüze sahiptir.İçerisinde 1000'in üzerinde exploit barındırır.Metasploit ile web sitelerine veya işletim sistemlerine (Linux.Windows,Android) yönelik testler uygulanır.

    Metasploit'in kendine özgü dosya sistemi bulunmaktadır.

    Metasploit bir çok platformda çalışabilmektedir.

    blackheaven blackheaven (728)