Metin belgesi sayfaları neden word sayfalarından daha kolay açılıyor ?

Metin belgesi sayfaları neden word sayfalarından daha kolay açılıyor ? ve Metin belgesi sayfası sorun çıkarması daha mı az çıkarır ?

mat7 mat7 (341)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Metin belgesi derken Not Defteri uygulaması ile oluşturulan *.*txt dosyalarını kastediyorsun herhalde. Not Defteri basit bir yazma, not tutma programıdır. Bu program ile text (*.*txt) dosyalarının oluşturulmasında veya oluşturulmuş text dosyalarının açılmasında fazla bir işlemci gücüne ve sistem hafızasına ihtiyaç olmaz ve bu sebeplede kolaylıkla ve hızlı olarak çalışır. Oysaki Microsoft Office Word, gelişmiş ve çok özellikli bir kelime işlemcidir. Karmaşık görevlerin üstesinden gelir. Bu sebeple Not Defteri programı ve text dosyalarının ihtiyaç duyduğu işlemci gücü ve sistem hafızasından çok daha fazlasına ihtiyaç duyar. Ama bu iki programın -sonuçta her ikisi ile yazı yazılıyor olsa bile- kullanım alan ve amaçları tamamen farklıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Emeğinize ve bilginize teşekkürler ... :) mat7 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce