METRO MENÜ (MAĞAZA BİLEŞENİ) ONARMA

Biraz işin içine girince sfc /scannow komutunun bile windows onarma komutu olmasına rağmen windowsu onaramadığını deneyimlerimle biliyorum. Özellikle metro arayüzünü onarma konusunda başarısız. Uygulamalar açılmaya biliyor veya sorunlu.Vereceğim komutlar birkaç kere beni bu konudan kurtardı.Tek problemi bence zaman alması.Ayrıca ingilizce bilmeyenler için küçük bir hatırlatma 3. komutlar onarım komutudur.Tavsiyem sisteminizi güncelleyin ki bu tür sorunlarla karşılaşmayasınız.Neyse gelelim çözümüne:

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

                                               DISM - Fixing Component Store Corruption

    NOT: EĞER BİR WİNDOWS İMAJI (WİNDOWS MAĞAZA BİLEŞENİ) ÇALIŞAMAZ DURUMA GELDİĞİ ZAMAN Deployment Imaging and Servicing Management (DISM) ARACINI DOSYALARI GÜNCELLEMEK VE PROBLEMLERİ DÜZELTMEK İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ.

    • SFC /SCANNOW komutu bozulan sistem dosyalarını onaramadığı zaman (Çünkü kaynak bozulduğu için) Windows Mağaza bileşeni bozulmasını onarmak için kullanılabilir. Sonra SFC /SCANNOW komutunu tekrar kullanın.
    • Aynı Windows Güncellemeleri sürekli yüklenebilir olarak göründüğü zaman  hatta Güncelleme Tarihçesinde zaten güncellenmiş olarak göründüğü zaman Windows Mağaza Bileşeni Bozulmasını onarmak için kullanılabilir.

                                                      DISM- Mağaza Bileşenini Onarma

    "Ara" bölümüne "cmd" yazıyoruz ve komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak açıyoruz.

    Aşağıdaki komutlar sırasıyla uyguluyoruz

    1.      Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    2.      Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
    3.      Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

    İşlemler bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

    Gelelim sonraki aşamaya "Ara" bölümüne "PowerShell" yazıp "Windows PowerShell" e sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.

    Ve aşağıdaki komutları sırayla uyguluyoruz.

    1.       Repair-WindowsImage -Online -CheckHealth
    2.       Repair-WindowsImage -Online -ScanHealth
    3.       Repair-WindowsImage -Online -RestoreHealth

    İşlemler bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bütün işlem bu kadar.

    yusufbozar yusufbozar (348)