Mevcut modemim bozulduğu için yeni modem aldı. Kurulumunu yapmak istiyorum fakat port hatası veriyor.

Modemin bütün sinyalizasyonu çalışıyor.Fakat internete bağlanamıyorum. Modem kurulumunda ana sayfada kullanıcı adı ve poralayı girmeme rağmen kurulum yapamıyorum.

acar1453 acar1453 (1)
7 yıl önce sordu

  • nasıl bir hata ile karşılaşıyorsunuz? hatanın resmi mevcut mu?. Kurulum ayarlarında örneğin Türkiye için VPI 8 VCI 35 seçilmelidir ismailsarp 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Türktekom port hatası sayfası çıkıyor arıza bildirimi yapınız ibaresi yazıyor. Zor bela eski modemi takınca internete bağlanıyorum.Yeni adığım zyxel modemi takıyorum 192.168.1.1'i giriyorum çıkan sayfada kullanıcı adı admin ,parola kısmına 1234 yazıyorum kabul etmiyor.Telekomun port  hatası sayfasını açıyor.

acar1453 acar1453 (1)
7 yıl önce cevaplandı

  • Eğer port hatası alıyorsanız, sorunun kaynağı yüksek ihtimalle internet servis sağlayıcılar oluyor.Bu açıdan müşteri hizmetlerini arayarak durumu belirtmeniz gerekiyor. ismailsarp 7 yıl önce