MHz farklı olan RAM'ler sorunsuz çalışır mı?

Merhaba. Bilgisayarım asus x553m modeli, celeron n2930 1.83Ghz işlemci ve 2Gb ddr3 pc3-12800(800mhz) 1.35V ram'e sahip. Ali expressten bir tane ram buldum 8Gb ddr3 12800 1600mhz 1.35 ram. İkisini beraber kullansam ne olur ? Ve sadece 8gb olanı alıp kullansam da olur mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

| KEMBONA
https://s.click.aliexpress.com/e/bwqZ9Ycg

gokalpalpsu gokalpalpsu (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sadece 8GB kullanman daha mantıklı. Frekansları farklı olan RAM'ler sorun çıkartabilir. Aslına bakarsan her ikisi de düşük olanın hızında çalışır. Ama böyle kullanmaktansa 1200Mhz 8GB tek kullanmak daha mantıklı. Hem sorun çıkma ihtimalini ortadan kaldırırsın hem de RAM 1200Mhz olarak çalışır.

    murat murat (12492)