Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır? Micro SD hafıza kartı parolası nasıl kırılır?

Telefonumda kullandığım Sandisk 8 Gb Micro SD hafıza kartımın şifresini unuttum.  Sandisk 8 Gb Micro SD hafıza kartı parolasını şimdi bir türlü hatırlamıyorum. Micro SD hafıza kartı parolasını kırmanın veya şifreyi kaldırmanın bir yolu var mı?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır? Micro SD hafıza kartı parolası nasıl kırılır?

    Güncel Telefonlarda SD kart şifresi kaldırılabilir mi?

    Aşağıdaki çözüm yöntemleri eski model telefonlar için geçerlidir. Yeni model,güncel telefonlarda SD kart şifresi kırılamaz.

    Micro SD karta ilave güvenlik sağlamak için bazı telefon üreticileri SD kartın içindeki verilerin şifrelenerek saklanmasına olanak tanır. Bu şifreleme o anki telefonun mevcut durumundan üretilen anahtarlar ile şifrelelenir. Micro Sd kart başka telefona takılırsa veya telefon sıfırlanırsa Micro SD kart üzerindeki veriler açılamaz.

    Daha eski telefon modellerinde SD kart şifresini kaldırmak mümkün oluyordu. Fakat günümüzde Sd kart içindeki şifreli dosyaların şifresini açmak mümkün değil.

    Güncel telefonlarda şu durumlarda SD kartta şifreli duran verinin açılması mümkün değildir:

    • Şifreli SD kart başka bir telefona takılırsa
    • Şifreli SD kartın şifresi çözülmeden telefon sıfırlanırsa

    SD kart içindeki şifreli veriler açılamaz, SD kart şifresi kaldırılamaz.

    Eski model telefonlarda  SD kart şifresi kaldırılabilir mi?

    Eski telefonlarda unutulan Micro SD hafıza kartımın şifresini kaldırmak için bir kaç yöntem mevcut

    Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır Çözüm 1: Symbian Telefonlarda geçerlidir.

    1.  FExplorer yazılımını indirin ve yükleyin
    2. Sd Kartı telefonunuza yerleştirin.
    3. FExplorer programını çalıştırın. C:\system yolunu açın.
    4.  mmcstore dosyasını bulun ve dosyası mmcstore.txt olarak yeniden adlandırın.
    5. mmcstore.txt dosyasını bilgisayara aktarın ve notepad ile açın.
    6. Parolanız mmcstore.txt dosyasının içinde görüntülenecektir.

    Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır: Çözüm 2:

    1. X-Plore yazılımını indirin ve yükleyin.
    2.  X-Plore uygulmasını açın 0 (sıfır)'a basın. Show the System Files seçeneğini işaretleyin.
    3. Bu işlemden sonra  C:/Sys/Data/Mmcstore doyasını bulun
    4. Mmcstore dosyasını bulunca 3 'e basın. Bu işlemle Hex Görüntüleyiciyi ayarladınız.
    5. Bu işlemden sonra 3. kolona bakın ! TMSD02G (c ??”? x???u?z?m?a?n?i?m?.?n?e?t?) gibi bir kod göreceksiniz.
    6. Burada görünen soru işaretleri arasındaki  uzmanim.net sizin parolanız olacaktır.

    SD Kart parolası nasıl kırılır?

    Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır Çözüm 3:

    E Serisi veya N95  bir telefon varsa, kartınızı ona takın. Bu modeller parola korumasını kaldıracaktır ve size parola sormayacaktır.

    Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır Çözüm 4:

    Telefonunuz da dosya yöneticisine gidin.
    2. Ayarlarınızdan sistem dosyalarını görüntülieyecek şekilde ayarlayın.
    3. Sistem klasöründe mmcstore dosyasını bulun.
    4.  IR/Bluetooth kullanarak bu dosyayı bilgisayara gönderin.
    5. mmcstore dosyasını bilgisayarda notepad ile açın. uzmanim.net
    6. Sd Kart parolanız bu dosyanın içinde görüntülenecektir.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      hiç bir işe yaramıyor.

      llslowerll01 llslowerll01 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Çözüm 4 sene evvelsinin, doğal olarak eskimiş. Senin için yeni çözümler araştırıp bugün ekleyeceğim hakan 5 yıl önce
      • ben çözümü güncelledim murat 5 yıl önce

      Merhaba,

      Ya ben telefonu sfırıladım sd kart şifresini nasıl çözecem nerden bulacam o eski tlefonu ben ya lütfen yardım edin

      kullanici690514 kullanici690514 (1)