Microsoft Access Nedir, Nasıl kullanılır, Nereden indirilir?

Merhaba;

Öğretmenime şunu nasıl yapıcam felan diye danışırken C# a girmeden önce birde veritabanına gir dedi. Access nedir? Nasıl kullanılır? Ücretsizmidir? Nereden indirilir? @alattin @notify

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Access Microsoft ofis araçları ile sunulan veritabanı uygulamasıdır. Ücretlidir. Microsoft Office yüklersen kurulum seçeneklerinde Access 'i görebilirsin.

    Benim tavsiyem Access yerine SQL öğrenmen.  Access çok basit uygulamalar için ideal olsa da gerçek hayat uygulamalarında kullanılmaz.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin SQL nasıl öğrenebilirim? toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 acele etme, uzmanım akademide SQL de olacak, bir anda her şeyi öğrenmeye çalışma, bıkkınlık gelir. alattin 6 yıl önce
    • @alattin Tamam abi senin tavsiyelerini dinleyeceğim :) toprak34 6 yıl önce