microsoft.ace.oledb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil hatasının çözümü nedir?

çalıştırmak istediğim bir program microsoft.ace.oledb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil diye hata veriyor. programın çalışması için ne yapmam gerekiyor? microsoft.ace.oledb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil hatasının çözümü nedir?

acemiadam acemiadam (220)
9 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarına şunları yükleyip dener misin?

    Microsoft Access Database Engine 2010

    Şu da bulunsun:

    Microsoft Access Database Engine 2016 Redistributable

    bunları yükle be bilgisayarı yeniden başlat. Sorun düzelmiş olmalı.

    murat murat (12492)
    9 ay önce cevaplandı

      C# ile uygulama geliştiriyorsanız Excel, Access gibi bir veri kaynağı kullanıyorsanız ve Microsoft.ace.oledb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil hatası alıyorsanız şunu deneyebilirsiniz:

      1. Proje Özelliklerine girin.
      2. Build sekmesine tıklayın.
      3. Platform target Any Cpu yerine x64 veya x86 seçin. Sisteminiz 64 bitse x64, 32 bitse x86 seçin.

      Senin aldığın hatayı alan bir geliştiriciyse bunu deneyebilir. Aklıma geldi, bulunsun diye yazdım. Bir zamanlar karşıma çıkmıştı bu hata.

      alattin alattin (16999)
      9 ay önce cevaplandı