Microsoft DreamSpark'tan ücretsiz Visual Studio nasıl indirebilirim?

Microsoft DreamSpark servisi ögrencilere ve akademisyenlere Visual studio yazılımını ücretsiz sunmaktadır. Microsoft DreamSpark üzerinden indirme yapabilmek için öğrenci veya akademisyenolduğunuzu kanıtlamanız yeterlidir. Aşağıdaki işlemleri yaparak Microsoft DreamSpark üzerinden indirma yapabilirsiniz.

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft DreamSpark 'da işlem yapabilmek için öncelikle öğrenci veya akademisyen olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Aşağıdaki işlemler öğrenciler için anlatılmıştır.

    Öğrenci olduğunuzu kanıtlamanın 3 yolu var.

    1. Birincisi kullanıcıadı@okulunuz.edu.tr şeklinde email adresi sahibi olmanız.
    2. Aktivasyon kodu
    3. Öğrenci kimliği

    Email adresi ile işlem yapmak oldukça kolaydır.

    @edu.tr uzantılı email ile DreamPark hesabını aktif etme:

    1. DreamPark aktivasyon sayfasını buradan ziyaret edin.
    2. Get Verified Now formunda Get verified through my School seçin.
    3. Açılan kutusa enter school name yazan bölüme okulunuzu yazın. Listede görüntülenecektir.
    4. Continue tıklayın.
    5. Please enter your University provided E-mail Address yazan yere @edu.tr uzantili mail adresinizi yazın ve altındaki alana tekrar yazın. Sonra Verify tıklayın.

    Bir kaç gün içerisinde aktivasyon kodunuz gönderilecektir.

    @edu.tr uzantılı email hesapsız DreamPark hesabını aktif etme:

    1. Öğrenci kimliğinizin fotoğrafını çekin ve jpg formatında bilgsayarınıza aktarın.
    2. DreamPark aktivasyon sayfasını buradan ziyaret edin.
    3. Other options seçin.
    4. Açılan formu aşağıdaki gibi doldurun. Elbette kendi bilgileriniz ile. Email adresi alanında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten email adresinizi önce not defterine yazın sonrada kopyala yapıştır ile  email alanına yapıştırın.

      Dosya seç  tıklayarak ögrenci kimliğinizin fotoğrafını forma ekletin.

      dreampark form
    5. Submit tıklayarak formu gönderin. Bir kaç gün içerisinde DreamPark aktivasyonu ile ilgili mail alacaksınız.
    alattin alattin (16999)