Microsoft Edge Internet Download Manager uzantısı nasıl eklenir?

Merhaba Arkadaşlar bugün Windows 10 bilgisayarıma yüklemiş olduğum İNTERNET DOWNLOAD MANAGER programını kurdum. Programın diğer web tarayıcılarında bulunan uzantı ile dosya indirme özelliği bulunmakta iken Edge , bu uzantı özelliğine nasıl yaklaşıyor bilemiyorum. Yani programın uzantısını Microsoft Edge ile nasıl bir bağ kurabilirim....

​NOT : İnternette bu konu hakkında arama yaptığımda yabancıların videolarını izleyerek birkaç sonuca ulaştım fakat bu ulaştığım sonuç ise bana sadece ''internetten program yüklerken bu program (internet download manager) ı kullanabilirsiniz video indirmek için kullanamazsınız'' gibi bir ifade etmek gibi bir özellik sunuyor. Özet olarak video indiremiyorum...

​Teşekkür Ederim...

selcukulusal selcukulusal (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Microsoft Edge'e IDM eklentisi nasıl yüklenir?

    Düzeltme: 31.10. 2019

    1. Edge üzerinde IDM eklentisi çalıştırmak için öncelikle IDM 6.30 sürümünden yukarı bir IDM yüklemelisiniz. Daha eski IDM kullanıyorsanız öncelikle onu kaldırın.
    2. Daha sonra tüm Edge pencerelerini kapatın.
    3. Daha sonra buraya tıklayın http://www.internetdownloadmanager.com/register/new_faq/edge_extension.html
    4. Install linkini tıklayın.
    5. Bu size Microsoft Magaza uygulamasını açacaktır.
    6. Açılan mağazada IDM Integration module penceresinde Al botununa tıklayın.
    7. IDM Edge eklentisi yüklenecek.
    8. Daha sonra Edge'yi açın ve  Eklentiyi etkilenştir'i seçin.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------Merhaba

    Windows 10 ile birlikte gelen Edge daha çok yeni.Bu sebeble Internet download manager için bir eklentisi şuanda mevcut değil.

    Ancak internette biraz araştırma yaptım ve youtubede bir video da nasıl yapılacağı anlatılmış.Onu kendi bilgisayarıma uyguladım ve sonuç olarak sadece Download edilebilecek linklerde işe yarıyor.Video indirme şuanda pek mümkün değil gibi.

    İsterseniz Mozilla Firefox, Chrome gibi tarayıcılarında eklentileri mevcut ve sorunsuz indirme yapabiliyorsunuz.

    Nasıl yapıldığını merak ettiyseniz.

    1. Internet Download Manager programı üzerinden;

    indirmeler-->seçenekler yolunu izleyin ve açılan pencereden Gelişmiş tarayıcı ilişkilendirmesi kullan seçeneğini aktif edin.

    2. Ardından Tarayıcı Ekle butonuna basın ve;

    C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe klasörü altında bulunan MicrosoftEdgeCP.exe tarayıcısını gösterin.Ardından tarayıcının eklendiğini ve seçili olduğunu göreceksiniz.Seçili değilse seçin.

    3. Tamam diyerek Internet download manager den çıkın Windows Edge tarayıcısı açık ise kapatıp tekrar açın.Windows Edge tekrar başlattıktan sonra bir indirme bağlantısını tıkladığınızda internet download manager in otomatik olarak linkleri yakaladığını ve indirme penceresinin çıktığını göreceksiniz.Ancak dediğim gibi video indirme şuanda pek mümkün değil gibi.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Maalesef IDM anlatıldığı gibi indirmeyi yakalamıyor.

      windowsun kendi rutini ile indirme başlıyor. Ayrıca IDM nin Microsoft Edge eklentisi var.

      Yukarıda arkadasınbahsettiği yolu izleyince görüyorsunuz. Yeniden eklemeye gerek var mı?

      ferkut ferkut (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        seçeneklerden ınternet explorer ile aç dersen ıdm internet explorer da sorunsuz çalışır

        mehmet97 mehmet97 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          http://www.internetdownloadmanager.com/register/new_faq/edge_extension.html

          sorun çözüldü

          aytugra aytugra (1)