Microsoft Edge ve Fotoğraflar sürekli arka planda çalışıyor

Görev Yöneticisi'nden baktığımda Microsoft Edge ve Microsoft Photos'un açık olmamasına rağmen arka planda sürekli çalıştığını görüyorum, bunun sebebi nedir? Virüsten kaynaklandığını düşündüm lakin formattan sonra da aynı şekilde sürekli arka planda çalışmaya devam ediyorlar.

Yaşadığım bu sorun Windows 10 Pro sürüm 1803 güncellemesinden sonra olmaya başladı. Nasıl çözebilirim?

lion lion (595)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunlar arka plan hizmetleri olduğu için sürekli çalışırlar. Sadece sende değil bende de çalışıyor.

    Sana bir öneride bulunayım. Eğer istersen, işine yaramayan Windows 10 uygulamalarını IObit Uninstaller programıyla kaldırabilirsin. Böylece Microsoft Fotoğraflar da arka planda çalışamaz. Microsoft Edge için aynısını söyleyemeyeceğim ama, onu kaldırmanın imkanı yok.

    IObit Uninstaller hakkında daha fazla bilgi almak ve indirmek için IOBit Uninstaller nedir, nasıl kullanılır? linkine tıklayabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler cevabınız için, son zamanlarda bilgisayarda virüs olmasından dolayı virüsten kaynaklı olduğunu düşünmüştüm çünkü Microsoft Edge ve Microsoft fotoğraflar zaman zaman bilgisayarı kilitlenmeye kadar varan çok kaynak kullanıyorlardı bunları görev yöneticisinden kapattığımda bilgisayar düzeliyordu formattan sonra şimdilik bir sorun yok lakin hala görev yöneticisinde bulunuyorlar 1803 sürümünden önce yoktu sizde de şuan mevcutmuş, demek ki 1803 sürümüyle gelen bir durum tekrar cevabınız için teşekkürler. lion 5 yıl önce
    • Aslında Windows 10 Sürüm 1803'ten sonra değil, önceki sürümlerde de Microsoft Edge vardı bende birkaç kez görmüştüm. Belki senin dikkatini çekmemiş olabilir. @lion omercik 5 yıl önce
    • Microsoft Edge ve Microsoft Fotoğrafların daha önce olmadığına neredeyse emin gibiyim çünkü çok fazla arkaplan işlemleriyle ve hizmetleriyle uğraşan kullanmadıklarımı kapatan biriyim onlar olsaydı muhakkak dikkatimi çekerlerdi siz Microsoft Edge kullanıyorsanız ondan kapattığınızda dahi devrede kalıyor olabilirler belki bu yüzden görmüş olabilirsiniz ben chrome kullandığım için neredeyse hiç Microsoft Edge açmazdım çalışsa açmadığım bir uygulama neden çalışıyor diye dikkatimi çekerdi. lion 5 yıl önce
    • Sana bir öneride bulunabilirim. Eğer istersen, işine yaramayan Windows 10 uygulamalarını IObit Uninstaller programıyla kaldırabilirsin. Böylece Microsoft Fotoğraflar da arka planda çalışamaz. Microsoft Edge için aynısını söyleyemeyeceğim ama, onu kaldırmanın imkanı yok. IObit Uninstaller indirmek için: https://uzmanim.net/soru/iobit-uninstaller-nedir-nasil-kullanilir/9563 @lion omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho teşekkürler öneriniz için, o programı gereksiz uygulamaları kaldırmak için deneyeceğim Lakin Microsoft Fotoğrafları kaldırırsam windows resimleri açmayacaktır sanırım o yüzden kaldırmak mantıklı olmaz lion 5 yıl önce
    • Microsoft Fotoğraflar'ın saçma bir yavaşlığı ağırlığı var. Farkettin mi bilmiyorum. Onun yerine sana daha pratik bir fotoğraf görüntüleme yöntemi önereyim. Şuradaki yazıda anlatmıştım. İnan bunu yapınca "oh be" diyeceksin. @lion Link: https://uzmanim.net/soru/windows-10-un-muzik-fotograf-ve-video-uygulamasina-en-iyi-alternatifler/79077 omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho çok teşekkür ederim bende farkındaydım gerçekten çok geç fotoğrafları açıyordu bu dediğiniz yöntemi uyguladım artık resimler anında açılıyor daha önce önerdiğiniz iobit programıyla da Fotoğraflar uygulamasını kaldırdım oda artık arkapalanda çalışarak sorun çıkarmıyor böylelikle 2 sorunumda çözülmüş oldu tekrar teşekkür ederim bu arada gerçekten de "oh be" dedim =) lion 5 yıl önce
    • Çok sevindim, güle güle kullan. @lion omercik 5 yıl önce