Microsoft IIS SSL v3 nasıl kapatılır?

Microsoft IIS sunucuda SSL 3.0 nasıl kapatılır?

SSL Versiyon 3.0 Windows 2012 server üzerinde nasıl kapatılır?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft IIS  SSL v3 nasıl kapatılır? SSL Versiyon 3.0 Windows 2012 server üzerinde nasıl kapatılır?

    Windows 2012 R2 IIS 8.5 sunucunuzu SSL v3.0 Poodle saldırısından korumak için SSL v3.0 protokolünü devre dışı bırakmanız gerekebilir.

    Windows sunucuda SSL v3 protokolünü kapatmak için şu yolu izleyin:

    1. Kayıt defterini açın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\Schannel\Protocols\
    3. Bu bölümde SSL 2.0 protokolünü göreceksiniz.
    4. Protocols üzerinde sağ tuşla tıklayın ve New > Key  seçeneğini seçin.
    5. Yeni eklediğiniz anahtara SSL 3.0  adını verin.
    6. Daha sonra SSL 3.0  anahtarını tıklayın. Üzerinde sağ tuşla tıklayın ve New > Key  seçeneğini seçin.
    7. Yeni eklenen anahtara Client adını verin.
    8. Client anahtarı üzerinde sağ tuşla tıklayın ve New > Key > Dword (32 bit) Value seçeneğini seçin.
    9. Değere DisabledByDefault  adını verin.
    10. DisabledByDefault  değerini çift tıklayın ve Value Data 1 yapın.
    11. Tekrar SSL 3.0  anahtarını tıklayın. Üzerinde sağ tuşla tıklayın ve New > Key  seçeneğini seçin.
    12. Yeni eklenen anahtara Server adını verin.
    13. Server anahtarı üzerinde sağ tuşla tıklayın ve New > Key > Dword (32 bit) Value seçeneğini seçin.
    14. Yeni eklenen değere Enabled adını verin.
    15. Enabled değerini çift tıklayın ve Value Data 0 olarak ayarlayın.
    16. Windows sunucunuzu yeniden başlatın.

    Sunucunuz yeniden başladığında artık SSL 3.0 devre dışı olacaktır.

    alattin alattin (16999)