Microsoft .NET Framework Nedir?

Microsoft .NET Framework Nedir

Microsoft .NET Framework'ü silsem sorun olur mu?

Bilgisayarın düzgün çalışması için Microsoft .NET Framework  gerekli mi?

Microsoft .NET Framework'u nereden indirebilirim?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .NET Framework Nedir?

    .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen bir yazılım çatısıdır.

    .Net (C# ve Vb.Net .Net dillerindendir) ile yazılan uygulamalar çalışmak için .Net Framework çatısına ihtiyaç duyar. .Net Framework içerisinde binlerce kütüphane bulunmaktadır.

    NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen, uygulama geliştirme platformudur.  Pek çok yazılım çalışmak için .Net Framework'e ihtiyaç duyar. .NET Framework uygulamalar için kütüphaneler barındıran bir çatıdır.

    Windows işletim sistemi ile birlikte gelir. C:\Windows\Microsoft.NET\Framework altında kurulu durumdadır.

    .Net Framework'un farklı sürümleri mevcuttur. İlk yayınlandığı güncen bu yana aşağıdaki versiyonları yayınlanmıştır.

    v1.0.3705
    v1.1.4322
    v2.0.50727
    v3.0
    v3.5
    v4.0.30319

    .NET Framework farklı versiyonları mevcuttur. Şuanki en son sürüm .NET Framework 4.5 versiyonudur.

    Windows işletim sistemi için yazılmış pek çok yazılım, özellikle oyunlar çalışmak için .Net Framework'e ihtiyaç duyar

    Microsoft .NET Framework'ü silsem sorun olur mu?

    Eğer silerseniz .Net Framework kullanan tüm yazılımlar bundan etkilenir.  Windows işletim sistemi de .Net Framework kullandığından dolayı bilgisayarınızda ciddi sorunlar olacaktır.

    Bilgisayarın düzgün çalışması için Microsoft .NET Framework  gerekli mi?

    Evet gereklidir. Siz farkında olmadan pek çok uygulama .Net Framework'u kullanır.

    Microsoft .NET Framework'u nereden indirebilirim?

    Microsoft .NET Framework 2.0 indir adresinden Microsoft .NET Framework 2.0 sürümünü

    Microsoft .NET Framework 4 indir  adresinden Microsoft .Net Framework 4 sürümünü

    Microsoft .NET Framework 4.5 indir adresinden Microsoft .NET Framework 4.5 sürümünü

    indirebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)