Microsoft .Net Framework Uzak ad çözülmedi: 'peeracon.com' hatası

Arkadaşlar Merhaba,

yeğenimin bilgisayarında şöyle bir sorun var. Windows 8 yüklü ve bilgisayar açıldığında

Microsoft .Net Framework başlığı altında

Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu. Devam'ı tıklatırsanız, uygulama bu hatayı yok sayar ve devam etmeyi dener. Çıkış'ı tıklatırsanız, uygulama hemen kapatılır.

Uzak ad çözülmedi: ' peeracon.com'.

Ayrıntılar'ı tıkladığımda:

Bu iletişim kutusu yerine JIT hata ayıklamayı çağırma
hakkında detaylı bilgi için bu iletinin sonuna bakın.

************** Özel Durum Metni **************
System.Net.WebException: Uzak ad çözülemedi: 'peeracon.com'
konum: System.Net.HttpWebRequest.GetResponse()
konum: WindowsFormsApplication1.Form1.GetHtmlPageText(String url)
konum: WindowsFormsApplication1.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e)
konum: System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
konum: System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
konum: System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Yüklü Derlemeler **************
mscorlib
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18051 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
WindowsFormsApplication1
Derleme Sürümü: 1.0.0.0
Win32 Sürümü: 1.0.0.0
CodeBase: file:///C:/Windows/bat_starter.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18046 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18045 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18022 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
Accessibility
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.17929 built by: FX45RTMREL
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/Accessibility/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Accessibility.dll
----------------------------------------
System.Configuration
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18058 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Xml
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18058 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18010 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
System.resources
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18010 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.resources.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.18010 built by: FX45RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** JIT Hata Ayıklama **************
JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
olmalıdır.

Örneğin:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

Şeklinde hata mesajını görüyorum. Microsoft .Net Framework Uzak ad çözülmedi: ' peeracon.com'.  hatasını nasıl çözerim?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Standart bir Microsoft .Net Framework hatası gibi görünse de detaylar aslında fazlası ile bilgi veriyor.

    C:\Windows\ altındaki yani sistem klasörünüzün altında bat_starter.exe adlı uygulama bilgisayarınız açıldığında çalışıyor.

    bat_starter.exe bir tür virüs veya muhtemelen Trojan. Yani birilerinin uzaktan bilgisayarınızı kontrol etmek için yüklemiş olduğu zararlı bir yazılım. bat_starter.exe peeracon.com adlı siteye bağlanmaya çalışıyor

    Trojan nedir konusunda aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz:

    Virüs, Malware, Spyware, Trojan, Worm nedir? Virüs, Malware, Spyware, Trojan, Worm arasındaki farklar nelerdir?

    peeracon.com sitesini kontrol ettim muhtemelen hackerlar tarafından ele geçirilmiş bir kurban site.

    Rus hacker'ların kullandığını düşünüyorum.

    Site altında miner.exe dosyası mevcut. Son zamanlarda popüler olan BitCoin sanal para birimi kazanmak için kullanılan yazılımlardan bir tanesi.

    Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir? Bitcoin virüsleri ile ilgili bilgi alabilirsininiz.

    Gelelim yapmanız gerekenlere:

    Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarınız virüslerden temizlenecektir.

    cemphp cemphp (651)
    10 yıl önce cevaplandı

      Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.

      sekendiz sekendiz (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        iyi akşamlar aynı sorun bende de var dediğiniz işlemleri uyguladım fakat bir faydası olmadı başlangıçda sürekli bu uyarıyı veriyor ne yapmam lazım acaba format mı atsam frameworku kaldırıp yeniden kursam bir faydası olur mu acaba

        Bu iletişim kutusu yerine JIT hata ayıklamayı çağırma
        hakkında detaylı bilgi için bu iletinin sonuna bakın.

        ************** Özel Durum Metni **************
        System.Net.WebException: WebClient isteği sırasında özel durum oluştu. ---> System.UnauthorizedAccessException: 'C:\Windows\explorer_1.exe' yoluna erişim reddedildi.
           konum: System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
           konum: System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy, Boolean useLongPath)
           konum: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access)
           konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(Uri address, String fileName)
           --- İç özel durum yığını izlemesinin sonu ---
           konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(Uri address, String fileName)
           konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(String address, String fileName)
           konum: WindowsFormsApplication1.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e)
           konum: System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
           konum: System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
           konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
           konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
           konum: System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
           konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

        ************** Yüklü Derlemeler **************
        mscorlib
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.586 (RTMLDR.030319-5800)
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
        ----------------------------------------
        WindowsFormsApplication1
            Derleme Sürümü: 1.0.0.0
            Win32 Sürümü: 1.0.0.0
            CodeBase: file:///C:/Windows/bat_starter.exe
        ----------------------------------------
        System.Windows.Forms
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.2003 built by: RTMLDR
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
        ----------------------------------------
        System.Drawing
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.2001 built by: RTMLDR
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
        ----------------------------------------
        System
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.2001 built by: RTMLDR
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
        ----------------------------------------
        System.Configuration
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
        ----------------------------------------
        System.Xml
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.450 built by: RTMLDR
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
        ----------------------------------------
        mscorlib.resources
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.454 (RTMLDR.030319-4500)
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
        ----------------------------------------
        System.resources
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.resources.dll
        ----------------------------------------
        System.Windows.Forms.resources
            Derleme Sürümü: 4.0.0.0
            Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
            CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
        ----------------------------------------

        ************** JIT Hata Ayıklama **************
        JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
        bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
        system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
        Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
        olmalıdır.

        Örneğin:

        <configuration>
            <system.windows.forms jitDebugging="true" />
        </configuration>

        JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
        bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
        JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

        ferhat38 ferhat38 (1)
        10 yıl önce cevaplandı

        • benim çözümümü deneyebilirsiniz: http://uzmanim.net/soru/bitcoin-miner-virusu-nasil-temizlenir/2220 hakan 10 yıl önce
        • teşekkürler işe yaradı bat_starter'i elle sildim geri dönüşüm kutusundan tamamen silmek için hangi programı önerirsiniz acaba ferhat38 10 yıl önce
        • böyle bir işleme gerek yok. manuel hallettiyseniz, bu yeterli hakan 10 yıl önce

        Alternatif olarak benim yazdığım çözümü deneyebilirsiniz:

        Bitcoin miner virüsü nasıl temizlenir?

        hakan hakan (15424)