Microsoft Office 2016, 2019 ve 365 sürümlerinin perakende(retail) basımlarında telemetriyi engellemek

Microsoft, office ürününün 2010 üstü perakende basıma eklediği telemetriyi kaldırma

kullanici622551 kullanici622551 (61)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NOT: OLUŞACAK HERHANGİ BİR SORUNDAN SORUMLU DEĞİLİM.

    Perakende'yi toptan basıma yasal yolla dönüştürme işlemi:

    NOT: Office lisansı yasa dışı etkinleştirildiyse işlemi durdurun dönüştürme tamamlanınca etkinleştirin.

    Bu yöntemle lisans türü değişir etkinleştirme crackleme vb. olmaz.

    a.  https://github.com/abbodi1406/WHD/raw/master/scripts/C2R-R2V_10.7z dosyası ayıklanıkken Convert-C2R.cmd dosyası açılır menüsünden Düzenle'ye bas

    b. ReadMe dosyasının yönergelerini uygula

    c. Convert-C2R.cmd dosyasındaki 5. satırın 19.sütununu uygun olacak şekilde değiştir. (2019 pro plus da 1 girilecek vs.)

    Sonuç:

    Bunun gibi Office yüklendikten sonra toptan sürüme özgü uygulamaları kurmak için program/ekle kaldır da office uygulamasını seçip Değiştir düğmesine ardından Özellik Ekle veya Kaldır'ı seçin ve Devam'a basın. Microsoft Office programlarının çalışma şeklini özelleştirin kısmına geçince ilgili özelliklere kullanılamaz yazar değiştirin ve ilerleyerek tamamlayın

    Bu işlemden de sonra Office toptan sürümüne özgü uygulamaların bazıları:

    Telemetri halaetkin olup olmadığı şüpheleniyorsan herhangi bir office uygulamasının seçeneklerinden Güven Merkezi bölümünün Güven Merkezi Ayarları... düğmelendişi ardına Gizlilik Seçenekleri bölümünden şunların kutusunu temizleyerek devre dışı bırakın ardına da değişimi kaydedin:

    Office'in geliştirilmesine yardımcı olmak için Microsoft'a kişisel bilgiler gönderin.

    Office'in, kullanımınız ve tercihlerinizle ilgili işlevler sağlamak üzere Microsoft'un çevrimiçi hizmetlerine bağlanmasına izin verin.

    kullanici622551 kullanici622551 (61)