Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor

Office uygulamasını açtığımda, örneğin Word, karşıma Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor. Denetim Masası'nı kullanarak Office programını onarmanız gerekir.

hatası geliyor. Microsoft Office yazılımı orijinal. Herhangi kopya, crack söz konusu değil.

Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor. Denetim Masası'nı kullanarak Office programını onarmanız gerekir. hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor hatasının çözümü nedir?

    Herhani bir Office uygulamasını (Outlook, Word, Excel,PowerPoint gibi Microsoft Office 2016 veya Office 2013) açtığınızda,  karşınıza Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor. Denetim Masası'nı kullanarak Office programını onarmanız gerekir. uyarısı geliyor olabilir.

    Bu aslında bir lisans kaynaklı sorun değil. Microsoft office uygulaması farklı bir işletim sistemi için uyumluluk modunda çalışıyorsa karşınıza bu hata geliyordur.

    Çoğu zaman bu hataya "Tamam" diyerek çalışmanıza devam edebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır.

    Eğer Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor. Denetim Masası'nı kullanarak Office programını onarmanız gerekir. mesajı ilk defa geliyorsa bu mesaja Tamam diyerek uyarı ekranını kapatın. Muhtemelen Word ya da Excel çalışmaya devam edecektir. Mesajı umursamanıza gerek yok.  Office yanlış bir uyumluluk modu tespitinde bulunmuş demektir. Herhangi bir soruna yol açmaz.

    Fakat sorun devam ediyor ve hata almaya devam ediyorsanız şunu yapın:

    1. Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor. Denetim Masası'nı kullanarak Office programını onarmanız gerekir.  hatası aldığınız uygulamanın simgesini sağ uşla tıklayın ve özelliklere gidin (Word,Excel, Powerpoint ya da Outlook gibi)
    2. Kısayol özelliklerinde Uyumluluk sekmesini bulun.
    3. Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modunu seçeneği işaretliyse işaretini kaldırın. Değilse sonraki adıma geçin.
    4. Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır seçeneğine tıklayın.
    5. Önerilen ayarları deneyin seçin.
    6. Şimdi tekrardan office uygulamasını çalıştırmayı deneyin.

    Bu işlemlerden sonra artık Microsoft Office bu ürünün lisansını doğrulayamıyor. hatası karşınıza çıkmıyor olmamalı. Sorun devam ederse bize yazabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)