Microsoft Office Infopath hatası

Bilgisayarımda ofis 2003 var. Excel dosyasını açmıyor.  Excel dosyalarını açmak istediğimde aşağıdaki gibi bir hata veriyor:

Microsoft Office InfoPath

Infopath şu dosyayı açamıyor:belge.xlsx.
Dosya geçerli bir XML dosyası değil.

Dosya geçerli bir XML dosyası değil hatasının çözümü nedir?

edaozen edaozen (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Excel dosyanız xlsx uzantılı. Yani Office 2003 sonrası bir sürümde hazırlanmış demektir.

    xlsx uzantılı excel dosyaslarını Office 2003'de açabilmek için Word, Excel ve PowerPoint Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyumluluk Paketini yüklemeniz lazım.

    Word, Excel ve PowerPoint Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyumluluk Paketini buradan indirebilirsiniz.

    Bu paketi yükledikten sonra Xlsx uzantılı dosyaları Office 2003'de açabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim yardımınız için Microsoft Office Uyumluluk Paketini kurdum değişen bir şey olmadı.Infopath şu dosyayı açamıyor:belge.xlsx.
      Dosya geçerli bir XML dosyası değil.hatasını alıyorum

      edaozen edaozen (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba,

        .xlsx uzantılı dosyanızı Excel'de açın. Daha sonra dosyayı Farklı Kaydet seçeneğinden .xml uzantılı olarak kaydedin.

        Bu işlemden sonra .xml uzantılı dosyanızı InfoPath programında Dosya > Aç diyerek açabilirsiniz.

        EceKoc EceKoc (834)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Excel de açtım bu sefer bu dosya biçimi tanınmıyor hatası aldım sayfa bozuk çıktı :( edaozen 9 yıl önce