Microsoft Outlook Gönderme Alma Hatası 0X80042108

  • Gelen Kutumdaki Emailler Gözükmüyor Başka Bir Adrese Email Gönderdiğimdede Gönderme Alma Hatası Yazıyor furkanozkaynak 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Outlook  0X80042108 hatası genelde antivirüs veya firewall kaynaklıdır.

Yani bir şekilde bağlantınızı engelleyen bir yazılım söz konusu olduğunda bu sorun ortaya çıkar. Bu bir şirket bilgisayarı ise kurum için kullanılan Firewall varsa bu soruna yol açabilir.

Bilgisayarınızda antivirüs programı varsa geçici olarak devreden çıkartın ve mail çalışıyor mu kontrol edin.  Eğer sorun antivirüs, firewall kaynaklı ise o zaman programınızı yeniden yapılandırmanız gerekecektir.

Yine internet bağlantınızdaki olası sorunlar  0X80042108 hatasıla yol açacaktır. Hatayı aldığınızda internet bağlantınız normal mi kontrol etmelisiniz.

murat murat (12492)
7 yıl önce cevaplandı

  • Evimde Kullandığım Kişisel Bilgisayarım Virüs Programı Microsoft Security Essentials Kullanıyorum Devredışı Bıraktım Sorun Yine Aynı Ne Yapmam Lazım furkanozkaynak 7 yıl önce
  • @furkanozkaynak daha önce çalışıyor muydu? murat 7 yıl önce
  • İlkdefa Kurdum furkanozkaynak 7 yıl önce
  • @furkanozkaynak hesap bilgilerinde hata olabilir. Yani yanlış yapılandırma yapmış olabilirsiniz. murat 7 yıl önce
  • @murat Yeniden Yapılandıracam Hesap Türü Pop3 IMAP Hangisini Seçmem Lazım furkanozkaynak 7 yıl önce
  • @furkanozkaynak yarın bununla ilgili adım adım paylaşım yapacağım murat 7 yıl önce