Microsoft.Policies.Sensors.WindowsLocationProvider ad alanı zaten depodaki başka bir dosyanın hedef ad alanı olarak tanımlı

GPedit üzerinde işlem yapmak istediğimde, Yönetim şablonları penceresinde şu şekilde bir hata alıyorum:

Microsoft.Policies.Sensors.WindowsLocationProvider ad alanı zaten depodaki başka bir dosyanın hedef ad alanı olarak tanımlı

Dosya C:Windows\PoliciesPolicyDefinitions\Microsoft-Windows-Geolocation-WLPAdm.admx, satır 5, sütun 110

Bu hatanın çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft.Policies.Sensors.WindowsLocationProvider ad alanı zaten depodaki başka bir dosyanın hedef ad alanı olarak tanımlı hatasını çözümü nedir?

    Microsoft.Policies.Sensors.WindowsLocationProvider ad alanı zaten depodaki başka bir dosyanın hedef ad alanı olarak tanımlı hatası Windows'daki bir dosya adı karışıklığından oluyor.

    Windows 10 üzerinde Group Policy işlemleri yapmak istediğinizde
    bu hatayı alıyorsanız, Microsoft'a göre hatanın sebebi Windows 8'deki bir dosyanın adının
    Windows 10'da değiştirilmesinden kaynaklanıyor.

    Hataya sebep olan admx dosyası Windows 10'da Microsoft-Windows-Geolocation-WLPAdm.admx adı ile,
    Windows 8'de LocationProviderADM.admx adı ile bulunmakta.

    Yine Microsoft bu hatayı göz ardı edebileceğinizi önemsiz bir uyarı olduğunu söylüyor.

    Fakat hata sizi rahatsız ediyorsa şu işlemleri yapabilirsiniz:

    • LocationProviderADM.admx ve LocationProviderADM.adml dosyalarını silebilirsiniz.
    • Microsoft-Windows-Geolocation-WLPAdm.admx dosyasının adını LocationProviderADM.admx olarak değiştirin.
    • Microsoft-Windows-Geolocation-WLPAdm.adml dosyasının adını LocationProviderADM.adml olarak değiştirin.

    alattin alattin (16999)