Microsoft SQL Management studio 18 açılmıyor sorununun çözümü nedir?

Microsoft SQL Management studio 18 simgesini tıkladığımda ekrana kısa bir süreyle Microsoft SQL Management studio 18  açılış ekranı geliyor sonra bu ekran kapanıyor ve Microsoft SQL Management studio 18  başlamıyor.  Tekrar simgeyi tıkladığımda yine aynı şey oluyor.

Microsoft SQL Management studio 18 açılmıyor sorununun çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer Microsoft SQL Management studio 18 çalışmıyorsa, ekrana sadece splash ekranı gelip kapanıyorsa aşağıdaki çözümü uygulayın.

    Şu klasöre gidin:

    C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server Management Studio 18\Common7\IDE\PrivateAssemblies\Interop

    bu klasör altındaki Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.8.0.dll dosyasını kopyalayın. Daha sonra şu klasöre gidin:

    C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server Management Studio 18\Common7\IDE\PublicAssemblies

    Buraya yapıştırın. Üzerine yazayım mı diye sorduğunda onay verin.

    Artık Microsoft SQL Management studio 18  açılacaktır.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      Aynı sorun ile ben de karşılaştım.Dediklerinizi yaptım ve sorun giderildi. teşekkrler paylaşımınız için.

      thoshan thoshan (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler işime yaradı.

      erayhamurlu erayhamurlu (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler yorum için alattin 3 yıl önce