Microsoft SQL Server 2012 kurulumunu nereden indirebilirim?

Microsoft işletim sistemi 32 bit bilgisayarıma SQL Server 2012 Express kurmak istiyorum.

SQL Server 2012 nereden indirilir?

Nasıl kurulum yapılır ?

kubratpc kubratpc (31)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Microsoft® SQL Server® 2012 Express yazılımını microsoft sitesinden indirebilirsiniz.

    İndirme sitesinde pek çok dosya var kafanız karışabilir hangi dosya ne amaç için buradan öğrenebilirsiniz:

    Microsoft SQL Server 2012 Express indirme sayfasındaki dosyalarının açıklamaları

    Microsoft® SQL Server® 2012 Express Kurulumu için gerekli olanlar

    Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 Service Pack 2, Windows Vista Service Pack 2

      • 32-bit  sistemler
        • Intel uyumlu 1GHz veya daha hızlı (2 GHz ve üzerin tavsiye edilir)
      • 64-bit  sistemler
        • 1.4 GHz veya daha hızlı
      • En az 512 MB  RAM (2 GB veya üzeri tavsiye edilir)
      • 2.2 GB  Boş sabitdisk alanı

    Microsoft sitesinden dogrudan indirerek

    1. Microsoft® SQL Server® 2012 Express indir linkinden Download butonunu tıklayın.
    2. Açılan sayfada işletim sisteminize uygun iki dosyayı indirin:
      64 Bit sistemler için:
      \x64\SQLEXPR_x64_ENU.exe //  SQL Server Express
      \x64\SQLManagementStudio_x64_ENU.exe // Management Studio (Server'a erişim arayüzü)

      32 Bit Sistemler için
      \x86\SQLEXPR_x86_ENU.exe //  SQL Server Express
      \x86\SQLManagementStudio_x86_ENU.exe  // Management Studio (Server'a erişim arayüzü)
    3. İndirme işlemleri bittiğinde önce SQL Server Express daha sonra da Management Studio'yu yükleyin

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      üye olmayı pek sevmem fakat bi teşekkür için oldum :)

      Gerçekten cevabınız güzel yaklaşık 1 saattir araştırıyorum bu konuyu kimisi 3.8 Gb lik dosyayı tamamen indirtecek. cvbınız harika gerekli olan iki kurulum dosyası açıklayıcı oldu benim için. birisi veri tabanı diğeri veri tabanına ulaşmak için arayüz. x86 ve x64 olayınıda çözdük peki geri kalan indirme secenekleri nelerdir onlar hakkındada bilgi verebilirmisiniz. yani bizim ne işimize yarar ne amaçları vardır, kurumsalmıdır yoksa evde normal kullanıcılar yada küçük çapta test amaclı denemelerde bi faydası varmıdır? sadece bu iki kurulumu yapsak yeterlimidir. Mesela Adobe DW ile bu indirdiğim kurulumlara bağlantı gercekleştirebilirmiyim o diğer kurulumlar olmadan.

      xclass xclass (6)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Aramıza hoş geldin. Senin için yukarıdaki çözümün ilk paragrafına bir açıklama linki ekledim. Tüm dosyaların detaylı açıklamasına o linkten erişebilirsin. alattin 9 yıl önce