Microsoft sql server management studio içinde Edit Top 200 Rows sorgusu nasıl düzenlenir?

Microsoft sql server management studio içindeki  Edit Top 200 Rows seçeneği SQL sorgusu yazmadan kolayca görsel bir arayüz ile verileri düzenlemeyi sağlayan özellik. Fakat  Edit Top 200 Rows seçeneği ilk 200 kaydı ekrana getiriyor.

Herhangi bir kaydı bu görsel arayüz ile düzenlemek için sorguyu değiştirmek mümkün mü?

alattin alattin (16984)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Edit Top 200 Rows seçeneği sorgu yazmadan hızlıca veri düzenlemek için oldukça pratik bir seçenek ve bu seçeneğin SQL sorgusunu değiştirmek mümkün.

    SQl sorgusunu değiştirmek için 2 yol mevcut:

    1. Çözüm

    Edit Top 200 Rows seçeneğini seçtikten sonra  açılan sorgu sonucu ekranında sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Pane > SQL seçin. Karşınıza sql sorgusu gelecektir. Buraya istediğinizi yazabilir, sorguya Where ile kriter ekleyebilirsiniz.

    2. Çözüm

    Edit Top 200 Rows sorgusunu çalıştırdıktan sonra CTRL ve 3 tuşlarına birlikte basın. Karşınıza  çalışan SQL sorgusu gelecektir. Bu sorgu üzerinde değişiklik yapın ve çalıştırın.

    Yeni SQL sorgularını çalıştırmak için F5 tuşuna basın.

    alattin alattin (16984)