Microsoft Store Aradığınız öğe burada yok hatasının çözümü nedir?

Aynı sorunla ikinci kez karşılaşıyorum. Microsoft Store Aradığınız öğe burada yok hatası veriyor. Daha önce cmd ye wreset exe kodunu yazarak çözmüştüm.Kodu yazıyorum cmd işlem yapmıyor. Kodu doğru yazdığıma adım gibi eminim. bu defa işe yaramadı. bu sorun için kesin çözüm var mı?

efe efe (65)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @hakan ın yazdığı çözüm işe yaramazsa şunu denemelisin:

    Ek: Video çektim dilersen izleyebilirsin:  https://www.youtube.com/watch?v=dKGPxUjwVEk

    1. Windows arama bölümüne Powershell yaz çıkan sonucteki Windows Powershell ifadesine sağ tuşla tıkla ve Yönetici olarak çalıştır'ı seç.
    2. Powershell komut istemine şu komutu yaz:
      Get-AppxPackage -Name "Microsoft.WindowsStore" -AllUsers | Remove-AppxPackage

      Sonra enter tuşuna bas. Copy - Paste yaparsan daha iyi olur. Bu komut Windows Mağaza yazılımını kaldırır. Daha sonra şöyle bir alt satıra iner:

      PS C:\Windows\system32> Get-AppxPackage -Name "Microsoft.WindowsStore" -AllUsers | Remove-AppxPackage
      PS C:\Windows\system32>

    3. Bilgisayarı yeniden başlat.
    4.  Tekrardan PowerShell'i birinci adımdaki gibi yönetici olarak çalıştır.
    5. Daha sonra şu komut ile Windows Mağaza yazılımı yeniden kur.
      Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

      Bu komut Windows Store'u yeniden yükler.

    Şimdi Windows Mağaza arama sorunu çözülmüş olmalı.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

      Sanırım aldığın hata "Aradığınız öğe burada yok" hatası. Başlığı buna uygun olarak düzenleyeceğim. Komutu yanlış uygulamışsın. Komut wreset exe değiş wsreset.exe Windows Store Reset yani windows mağaza sıfırlamadan geliyor.

      Aradığınız öğe burada yok hatası  wsreset.exe komutu ile genelde çözülüyor.

      1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
      2. Açılan çalıştır penceresine wsreset.exe yaz ve enter tuşuna bas.
      3. Siyah, boş bir pencere açılacak ve bir kaç saniye sonra kapanacak.
      4. Windows Mağaza otomatik olarak açılacak.

      Aradığınız öğe burada yok hatası çözülmüş olmalı.

      Bunun dışında uygulama Windows Mağazadan kaldırılmış olabilir.  Mesela Skype ara bakalım bulabiliyor mu. Buluyorsa aradığın diğer uygulama mağazadan kaldırılmış olabilir.

      hakan hakan (15394)