Microsoft Store Kod: 0x00000194 hatası nasıl çözülür?

Windows 10 Microsoft Store'dan uygulama indirirken

Sayfa yüklenemedi, tekrar deneyin
Kod: 0x00000194

hatası veriyor.

Microsoft Store kod: 0x00000194 sorunu çözümü nedir?

microsoft store tekrar deneyin

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Store "kod: 0x00000194" sorunu neyden kaynaklı?

    Windows 10'da bu aralar genel bir problem var. Önce Redstone 5 sürüm 1809 güncellemesinin durdurulması, akabinde mağazanın açılmayıp tekrar deneyin hataları vermesi.. Bu genel bir hata. Sizin bilgisayarınızda problem yok. Benzer sorunlarla maalesef pek çok kullanıcı cebelleşiyor.

    Microsoft Store "kod: 0x00000194" sorunu nasıl çözülür?

    Bu hatayı çözebileceğiniz birkaç yöntem paylaşacağım. Her bilgisayarda işe yaramayabilir elbette ama yine de deneyebilirsiniz. Bende çözümler işe yaradı.

    1. Çözüm: Mağazayı sıfırlama

    Ben bu şekilde sorunu çözdüm.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Ardından gelen CMD ekranına wsreset.exe yazıp entera basın ve bitmesini bekleyin.
    3. Kısa bir beklemenin ardından mağaza otomatik olarak açılacaktır.

    Açıldıktan sonra "sayfa yüklenemedi, tekrar deneyin" hatası çözüldüyse diğer adımları uygulamak zorunda değilsiniz. Normal bir şekilde kullanmaya devam edin.

    microsoft store sıfırlama

    2. Çözüm: Mağazayı yeniden kaydettirme

    Microsoft Store "kod: 0x00000194" sorunu düzelmezse mağazayı yeniden kaydettirin.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna powershell yazın ve PowerShell'e sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. PowerShell'e şu komutu yazın ve entera basın:
    $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

    İşlem tamamlandıktan sonra mağazayı açın. Microsoft Store kod 0x00000194 hatası çıkmıyorsa normal kullanabilirsiniz.

    mağaza yeniden kaydettirme

    3. Çözüm: Sistem dosyalarını onarma

    Belki Microsoft Store'un sistem dosyalarında olası bi bozulma yaşanmış olabilir. Bu durumda System File Checker (sistem dosya denetleyicisi) aracını çalıştırmak işe yarar.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. CMD'ye şu komutu girin:
    sfc /scannow

    Sistem Dosya Denetleyicisi bu aşamada önce sistemi tarar, ardından sorun tespit ederse onarmayı dener. İşlemin %100 olup tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandıktan sonra Microsoft Store "kod: 0x00000194" hatasının devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

    sfc scannow

    omercik omercik (9418)