Microsoft Store "sayfa yüklenemedi tekrar deneyin" çözümü

Windows 10 bilgisayarımda Microsoft Store açınca şu hatayı veriyor.

Tekrar deneyin.
Sayfa yüklenemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Kod: 0x00000194

Karşılaştığım bu hatayı nasıl çözebilirim? Microsoft Store "sayfa yüklenemedi" sorunu nasıl çözülür?

microsoft store 0x00000194

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Store neden "sayfa yüklenemedi" hatası veriyor?

    Microsoft'un klasik beceriksizliği son zamanlarda özellikle Windows 10 kullananları zor durumda bıraktı. Birkaç gündür Microsoft Store mağazadan uygulama indirilmiyor, indirmeye çalışırken hata veriyor. Karşılaşılan "sayfa yüklenemedi, tekrar deneyin" hatasıyla alakalı birkaç tane çözüm önerisi paylaşacağım.

    Microsoft Store sayfa yüklenemedi 1. çözüm: Mağazayı sıfırlama

    Ben bu şekilde direkt çözdüm. Sıfırlamak büyük oranda çözüm olabiliyor. Siz de mağazayı sıfırlayarak "tekrar deneyin" hatasını çözebilirsiniz.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Ardından gelen CMD ekranına wsreset.exe yazıp entera basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
    3. Kısa bir beklemenin ardından mağaza otomatik olarak açılacaktır.

    Açıldıktan sonra "sayfa yüklenemedi, tekrar deneyin" hatası çözüldüyse diğer adımları uygulamanıza gerek yok.

    microsoft store sıfırlama

    Microsoft Store tekrar deneyin sorunu 2. çözüm: Mağaza sorun gidericisini çalıştırma

    Windows Mağaza sorun gidericisini çalıştırarak da "sayfa yüklenemedi" hatasını çözebilirsiniz.

    1. Denetim Masası'nı açın.
    2. Sağ üstteki arama kutusuna "sorun giderme" yazın, Sorun Giderme seçeneğine tıklayın.
    3. Sol taraftaki "Tümünü görüntüle" seçeneğine tıklayın.
    4. Gelen ekrandan "Windows Mağazası Uygulamaları"nı bulun ve çalıştırın.

    Sorun giderme aracı Microsoft Store hatalarını onarmaya çalışır. Eğer hata düzeldiyse normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

    microsoft store sorun giderme

    Microsoft Store sayfa yüklenemedi 3. çözüm: Mağazayı yeniden kaydettirme

    Sorun hala düzelmezse mağazayı yeniden kaydettirmeyi deneyin.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna powershell yazın ve PowerShell'e sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. PowerShell'e şu komutu yazın ve entera basın:
    $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

    İşlem tamamlandıktan sonra mağazayı tekrar açın. Microsoft Store sayfa yüklenemedi hatası vermiyorsa normal kullanabilirsiniz.

    mağaza yeniden kaydettirme

    Microsoft Store sayfa yüklenemedi 4. çözüm: Sistem Dosya Denetleyicisini çalıştırma

    Bir ihtimal Microsoft Store'un dosyalarında bi bozukluk oluşmuş olabilir. Bu durumda System File Checker (sistem dosya denetleyicisi) aracını çalıştırmak işe yarayabilir.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. CMD'ye şu komutu girin:
    sfc /scannow

    Bu aşamada Sistem Dosya Denetleyicisi bilgisayarı taramaya başlayacak, sorun tespit ederse onarmaya çalışacaktır. İşlem %100 olup tamamlandıktan sonra Microsoft Store "sayfa yüklenemedi, tekrar deneyin" hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

    sfc scannow

    Bütün bu adımlardan sonra Microsoft Store "sayfa yüklenemedi, tekrar deneyin" hatasının çözülmesi lazım. Microsoft bu aralar bir şeyleri yapamama döneminde olsa gerek. Hatta bazı kullanıcıların dosyalarını sildiği için 1809 güncellemesi de geri çekildi. Genel olarak bir problem var, umarım en kısa zamanda kökten çözerler.

    omercik omercik (9418)