Microsoft Store silindi tekrar nasıl yükleyebilirim?

Yanlışlıkla Microsoft Store silindi tekrar nasıl yükleyebilirim? Microsoft Store nasıl yüklenir?

havzullah1 havzullah1 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Windows tusuyla R'ye aynı anda basın, Çalıştır'a "wsreset.exe" yazıp enter'a basın, Microsoft Store'u kontrol edin, bu komut Microsoft Store'u sıfırlayacaktır.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    1 yıl önce cevaplandı

      Powershell üzerinden Microsoft store uygulamasını yeniden yükleyebilirsin.

      1. Arama bölümüne Powershell yaz.
      2. Karşına Microsoft PowerShell gelecek. Sağ tuşla tıkla ve yönetici olarak çalıştır seçeneğini seç.
      3. Daha sonra Powershell komut ekranında şu komutu yapıştır. Komutu kopyala, powershell ekranında sağ tuşla tıkla otomatik olarak oraya yapışır.
        Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

        Bu komut ile Microsoft Store uygulamasını yeniden yükleyebilirsin.

      hakan hakan (15409)