Microsoft Store yükleme nasıl yapılır?

Microsoft Store yükleme nasıl yapılır? Yanlışlıkla kaldırılan Microsoft Store nasıl yüklenir? Microsoft Store nereden indirilir?

alattin alattin (16999)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Store yükleme

    Microsoft Store Windows 10, Windows 11 gibi işletim sistemlerinde uygulama indirmek için kullanılan uygulama mağazasıdır. Microsoft Store zaman zaman versiyon farklılıklarından dolayı hata verebilir. En çok karşılaşılan durum Mağazada arama bölümünün çalışmaması hata vermesidir. Bu gibi durumlarda Microsoft Store mağazasını sıfırlamak çözüm sağlasa da çoğu zaman wsreset komutu işe yaramayabilir. Bu durumda Mağazanın kaldırılması ve yeniden yüklenmesi çözüm olacaktır.

    Microsoft Store Yükleme adımları:

    1. Windows arama bölümüne Powershell  yazın.
    2. Çıkan sonucu Windows PowerShell sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
    3. Windows PowerShell güçlü bir komut çalıştırma aracıdır ve bu komut satırı üzerinden pek çok işlem gerçekleştirilir. Microsoft Store uygulamasını Windows PowerShell üzerinden kaldırmak için şu komutu yazın:
      Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
      Bu komutu kopyala - yapıştır yaparak  Powershell ekranına taşıyın. Daha sonra enter tuşuna basın.
    4. Komut satırı şu şekilde görünecek:
      Windows PowerShell
      Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.
      Install the latest PowerShell for new features and improvements! https://aka.ms/PSWindows
      PS C:\Windows\system32> Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
      PS C:\Windows\system32>
      daha sonra bu pencereyi kapatın.
    5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Yeniden başlatma sonrasında Microsoft Store yükleme işlemi tamamlanmış olacaktır. Eğer bir hata alırsanız Powershell uygulamasını Yönetici olarak çalıştırmamış ya da komutu eksik, hatalı yazmış olabilirsiniz.

    Microsoft Store doğrudan indirilen bir uygulama değildir. Powershell üzerinden yüklenebilir.

    Microsoft Mağaza Nasıl Kaldırılır merak ediyorsanız: Microsoft Store kaldırma nasıl yapılır?

    alattin alattin (16999)