Microsoft teredo tünel bağdaştırıcısı kod 10 hatası nasıl düzeltilir?

Benim bilgisayatım windows 7 home premium bu bilgisayarda microsoft teredo bagdaştırıcısı üzerinde ünlem işareti var internete giremiyorum.

Microsoft teredo tünel bağdaştırıcısı kod 10 hatası alıyorum.

isosonkur isosonkur (1)
6 yıl önce sordu

  • Önceden girebiliyormuydun yoksa PC'ye yeni formatmı attın. Açıklamaları konu başlığında değil mesajın muhtevasinda yazmalısın. temmuz 6 yıl önce
  • Soru düzenlendi. murat 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Microsoft teredo tünel bağdaştırıcısını sağ tuşla tıkla ve kaldır seçeneğini seç. Yani Microsoft teredo tünel bağdaştırıcısı aygıtını tamamen kaldır. Daha sonra yukarıda Donanım değişikliklerini tara butonuna bas.

Donanım değişikliklerini tara

Tüm bu işlemlerden sonra bilgisayarı yenden başlat.

Microsoft Teredo, IPv6 için gerekli. Fakat biz yaygın olarak IPv4 kullanıyoruz. Yani kısaca zaten sende Microsoft teredo tünel bağdaştırıcısının olmaması gerekir.

Ağ bağdaştırıcısı altında bulunan donanımların ekran görüntüsünü yollarsan çok iyi olur.

murat murat (12492)
6 yıl önce cevaplandı

  • Herhalde okumuş senin konunu ama anlamamış, oradan çözememiş gibi @murat Konunun ilk halinde "Yazdıklarınızı okudum, problemime çözüm olmadı yada yapamadım" gibi şeyler ifade ediyordu. Gerçi problemi ile okuduklarının ne olduğunu ve nasıl uğraştığını, hangi çözümleri denediğini belirtmiyordu ama senin alakalı konunu okuduğu ancak uygulamada başarısız olduğuda tahmin edilebilir. Tecrübe ve bilgisi çok az, işimiz zor :) temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz evet muhtemelen benim konuyu okumuş yapamamış. Ben yine de yazdım buraya başkası faydalanır diye. murat 6 yıl önce
  • Evet, iyide yapmışsın. temmuz 6 yıl önce

Yada (ve elbelle daha önce bir bağlantı problemi olmuyorduda problem sonradan oluştuysa) sistemi problem öncesi bir zamana geri alarak kısa yoldan ve kolaylıkla çözüm sağlayabilirsin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)