Microsoft'un bu ay (Ağustos 2014) yayınladığı güncellemeler ile Windows 8.1'e hangi yenilikler geldi?

Microsoft, Windowslar için her ayın 2. salı günü güncellemeler yayınlıyor. Haliyle bu ay içindede bu güncellemeler yayınlandı. Bu ay yapılan güncellemeler Nisan 2004 güncellemeleri (Update 1) sonrası en kapsamlı ve önemli güncellemeler olarak açıklandı.

Ağustos 2014 güncellemeleride diğer aylık peryodik güncellemeler gibi iki temel muhtevalıdır. Birincisi, sistem açıklarını kapamakta işe yarayan güvenlik ile ilgili yama ve düzeltmeler, ikinciside işletim sistemine getirdiği yeni özellikler..

Biz burada (alttaki mesajda) Ağustos 2014 güncellemesinin işletim sistemine getirdiği yeni özelliklerden söz edeceğiz.Nedir bu yenilikler ve Windows 8.1 işletim sistemlerine hangi ek özellikleri sağlamıştır?

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Microsoft, son güncellemesinde Windows 8.1'e eklediği yeni işlevlerden bahsetmişti, ancak yazılım devinin birkaç şeyi söylemediği, ünlü Microsoft uzmanlarından Paul Thurotttarafından keşfedildi.

    Microsoft'un KB2975719 olarak adlandırdığı, "Update 2" demekten kaçındığı 171MB boyutundaki güncellemenin TouchPad geliştirimeleri, Miracast Alma API'ları ve SharePoint Online'da daha az otutum açma isteği gibi yenilikler getirdiği biliniyordu. Bunların yanında Microsoft'un güncellemeye "Güncelleme ve kurtarma", Rus para birimi Ruble için destek, MP4 API'ları için video yakalama metadata'sı, eski ActiveX'leri engelleme gibi birkaç küçük işlev daha eklediği ortaya çıktı.

    Salı günü yayınlanan yama Internet Explorer ve Windows yanında .Net, Office 2013 ve Lync 2013'e de güncellemeler getirmişti. Windows 8.1 Update 2'nin Windows 8.1 için sunulan son büyük güncelleme olduğu düşünülüyor. Yazılım firmasının bu güncellemeden sonraki asıl odak noktası, önümüzdeki sene tamamlanması beklenen Windows 9 (kod adı "Threshold") olacak."

    Chip Online sitesinden alıntı yapıldı (16/08/2014 11:00)

    temmuz temmuz (12505)