Microsoft'un desteklemeyi bıraktığı Windows XP işletim sistemine gayrı resmi SP4 geliyor haberleri doğrumu?

0

Windows XP'ye gayrı resmi SP4 geliyor!

Windows XP'nin destek süresi tamamlandı; ancak birileri onun için Service Pack 4'ü hazırladı bile!

temmuz temmuz (12473)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  "Windows XP için en son servis paketi olan Service Pack 3, 2008 yılında yayınlandı. Onu "güvenle" kullanmaya devam etmenizi sağlayacak Service Pack 4 ise gayrı resmi bir kanaldan gelmek üzere.

  Üçüncü beta aşamasına ulaşan Windows XP "SP4", Microsoft dışından tek bir geliştirici tarafından yapılıyor. Geliştiricinin iddiasına göre SP4, şimdiye kadarki tüm resmi Microsoft güncellemelerini içeriyor. Microsoft, 2008'de çıkardığı SP3'ten sonra bu yamaları tek bir yamada toplayan bir hizmet paketi yayınlamamıştı. Resmi olmayan SP4 paketi ise SP3'ten sonra çıkan yamaları da içerisinde barındırıyor.

  Belki de daha önemlisi, SP4'ün teknik anlamda Windows XP'nin bir parçası olmayan güvenlik yamalarını da içeriyor olması. Mayıs ayında bir kayıt defteri numarası yoluyla güncellemeleri almaya devam etmenin yolunun olduğu anlaşılmıştı. Ancak Microsoft, bu yamaların para çekme makinelerindeki Windows XP'ye (Windows Embedded) göre olduğunu ve tam korunma sunmayabileceğini söylemiş ve yüklenmesini tavsiye etmemişti. Service Pack 4 ise bu hack'i varsayılan olarak etkinleştiriyor ve bugüne kadarki tüm onarımları sunuyor.

  Yama, onu test edecek yeterli kaynağa sahip olmayan tek, tanınmamış bir geliştiriciden geldiğinden, onu yükleyip risk almak, sizin tercihinize kalmış. Resmi olmayan SP4 paketi Google Drive'dan veya Softpedia'dan indirilebiliyor."

  CHIP ONLINE - 30-08-2014 11:00

  temmuz temmuz (12473)
  6 yıl önce cevaplandı

  • Uzmanım.net yöneticilerine, iyi ve kötü polislere: Lütfen silmeyin. Uzmanlık sadece portal sepeti vb zararlılara karşı savunmakla olmaz. Dahada önemlisi bilisim konusunda güncel haber ve bilgilerin, gelişmelerin öğrenilmesi, takip edilmesidir. temmuz 6 yıl önce
  • Sevgili Temmuz, uzmanim.net'in kötü polisi benim. Bu gibi paylaşımlar bizim kurgulamak istediğimiz yapıya uygun değil. Bilişim ile ilgili haber okumak isteyen chip'e girsin okusun. Biz tematik bir siteyiz ve böyle devam edeceğiz. Her şey burada olmalı, herkes tüm bilgilere buradan ulaşmalı gibi bir derdimiz yok. uzmanim.net bir haber sitesi değil. Burada kimse "uzmanim" diye bulunmuyor. Tecrübelerimizi uzmanim.net'te kalıcı hale getiriyoruz ve belki birilerinin işine yarar diyerekten paylaşımlarda bulunuyoruz. Bizimle ilgili yapıcı olan her eleştiriye açığız. "Bu da olmalı" diye düşünüyor olabilirsiniz. Biz haber yayınlamak isteseydik haber sitesi kurgulardık. Çok karşılaşılan teknoloji sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Teknolojik güncel haberleri takip etmek isteyenler bu işi başarı ile yapan siteleri takip edebilirler. Bunlardan bolca var. alattin 6 yıl önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol