Microsoft VBScript çalışma hatası Kod: 800A01A8

Windows Script Host

C:\Users\user\AppData\Local\Temp\R.vbs
Hata Nesne gerekli: objShell
Kod: 800A01A8
Kaynak Microsoft VBScript çalışma hatası

Bu hatada tam olarak ne demek istiyor bir kaç seferdir alıyorum birde siyah ekran hasatsı mevcut birkaç salise içinde taskeng mgr veya taskeng exe görünüyor hemen kapanıyor anlayamadım bir çözümü var mı arkadaşlar şimdiden saolun.

https://imageshack.us/i/pb5knCZ1j

musty42 musty42 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Script Host

    C:\Users\user\AppData\Local\Temp\R.vbs
    Hata Nesne gerekli: objShell
    Kod: 800A01A8
    Kaynak Microsoft VBScript çalışma hatası

    Almış olduğunuz yukarıdaki Windows Script Host hatası Temp klasörü içindeki R.vbs dosyasından kaynaklanıyor.

    Temp klasörü geçici dosyaların tutulduğu bir klasördür. R.vbs ise muhtemelen olası istenmeyen bir programa veya virüse ait bir dosya.

    Öncelikle bu hatadan kurtulmak için şunları yapın:

    1. C:\Users\user\AppData\Local\Temp\ klasörü altındaki tüm dosyaları seçin ve silin. AppData klasörü sizde görünmüyor olabilir. Bu klasör sistem klasörüdür bu sebepten gizli olabilir. Klasör görünmüyorsa önce buraya tıklayarak : Windows 7 gizli dosyaları gösterme işlemini yapın.
    2. Daha sonra bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin. Reason Core Security ile taratın: Reason core security nedir, nasıl kullanılır?
    3. İkinci bir kontrol için bu sefer Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarı taratın: Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? Bu işlemdeki sebep her antivirüs ve anti-malware yazılımının farklı virüsleri tespit etme yeteneğinin olması.
    4. Son olarak başlangıçta çalışan gereksiz programları kaldırın. Başlangıçta çalışan gereksiz programlar nasıl kaldırılır öğrenmek için buraya tıklayın: Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Hocam tam belirttiğiniz gibi görev zamanlayıcıdan baktım ve ta mbu sorunla ilgili zamanlanmış birşey buldum siyah ekran hatamda bundan olabilirmi acaba silmemde bir sakınca varmı taskmgr ve taskeng exe aralıklarla geliyor arzu ederseniz video çekebilirim

      https://imageshack.us/i/pbxKmc9uj

      musty42 musty42 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Hiç bir sakınca yok. Aksine bunu silmen gerekiyor zaten. Virüse ait bir dosya. murat 8 yıl önce