Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error sorunu nasıl çözülür?

Merhaba arkadaşlar. Önceden oynadığım oyunumda sorun yoktu fakat şimdi girdiğimde '' Runtime Error Microsoft Visual C++ Runtime Library''​ hatasını alıyorum. Kurduğum Visual programlarından kaynaklanıyor olabilir mi? Sorunu nasıl çözebilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim.  Hata tam olarak şöyle:

Microsoft Visual C++ Runtime Library
Runtime Error!
Program: C:\Program Files\Half Life2\root\hl2.exe

kenanftl kenanftl (98)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Microsoft Visual C++ Runtime Library
    Runtime Error!
    Program: C:\Program Files\Half Life2\root\hl2.exe
    This application has requested the runtime to terminate it in an unusual way. hatasının çözümü içi şunu deneyin:

    Çözüm 1:

    Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 paketini yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

    1. Öncelikle denetim masası Programler ve özelliklere girin
    2. Burada Visual C++ Redistributable.... yazan ve sürümü 2013'den eski olan paketi bulun ve kaldırın.
    3. Daha sonra Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 indir linkini tıklayın.
    4. Linkte Download butonunu tıklayın.
    5. Açılan sayfada vcredist_x64.exe ve vcredist_x86.exe dosyaları olacak.   Bilgisayarınız 32 bit ise  vcredist_x86.exe dosyasını, bilgisayarınız 64 bit ise  vcredist_x64.exe dosyasını indirin ve kurun.
    6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      Bilgisayarınız 62 bit mi yoksa 64 bit mi nasıl anlarım  diyorsanız:
      Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım? linkini inceleyin.

    Çözüm 2:

    1. C:\Program Files\Half Life2\root\ klasörüne girin.
    2. hl2.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın. Kısayol oluştur'u seçin.
    3. Kısayolu sağ tuşla tıklayın özelliklere girin.
    4. Özelliklerde Hedef bölümündeki hl2.exe yazan yerin sonuna bir boşluk bırakın ve sonra -+mat_forcehardwaresync 0 in start ejecute  ifadesini yapııştırın.
    5. Kısayol özellikleri "C:\Program Files\Half Life2\root\hl2.exe" -+mat_forcehardwaresync 0 in start ejecute gibi görünecektir.
    6. Şimdi bu kısayol ile çalıştırmayı deneyin.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Dediğinizi yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Ne yapmalıyım başka? kenanftl 8 yıl önce
    • Kenan eğer işe yaramadıysa cevap olarak kabul et'i tıklama. Diğer arkadaşlar çözüldü diye soruna bakmazlar sonra. Cevaı düzenleyeceğim cemkara 8 yıl önce
    • Çözüm 2 ekledim. cemkara 8 yıl önce
    • Cem Bey benim sorunumda root diye bir klasör yazmıyor. Ve dosya konumunda root diye bir klasör yok. kenanftl 8 yıl önce
    • hl2.exe dosyasının olduğu klasör olacak, hl2.exe hangi klasöre kuruluysa orada işlem yapın. Root kısmına takılı kalmayın. cemkara 8 yıl önce

    İlk çözümü uyguladığım zaman işe yaradı fakat ertesi gün tekrar aynı hatayı aldım. İkinci çözümü uyguladım fakat yine işe yaramadı.Ne yapmalıyım?

    ihsan121 ihsan121 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Kardeşim aynı sorunu ben de yaşıyodum ama hiçbiri olmadı.Sonradan bir şeyleri silerek çözdüm sorunu:

      Program: C:\Program Files\Half Life2\Platform\Steam\Games

      Bu klasördeki herşeyi sil.Bende düzeldi,İnşallah sizde de düzelir.

      yusaatalan yusaatalan (1)