Microsoft Visual C++ ve Microsoft .NET gerekli mi?

Hani Microsoft Visual C++ 2005, 2008, 2010, 2017 var ya bunların hepsini tek tek hem 32 bit hemde 64 bit olanlarını yüklemek gerekli mi?

Windows 10 Pro 64 bit format atacağım.

Ayrıca Microsoft .NET 4, 4.7 bunları da yüklemek gerekli mi?

Format sonrası Windows updateyi kontrol ediyorum. Ve güncel tutuyorum.

gramer11 gramer11 (-1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Microsoft Visual C++ bir programlama dilidir ve bilgisayara yüklenen programların stabil çalışmasını sağlar. Bunları kaldırırsan bilgisayarın çökmez, ama Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketlerine ihtiyaç duyan programlar çalışmaz. Kısacası, Microsoft Visual C++ 2008, 2010.. gibi şeylerin bilgisayarında durmasını tavsiye ederim.

    .NET Framework hakkında detaylı bilgiyi Microsoft .NET Framework nedir? konusunda bulabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Önce net fremework son sürümü yani 4.7 mi indireyim. Ayrıca visual olarak 2006 yılından bu yana hem 32 hem 64 bit hepsini yükleyim mi? Ya da topluca indirme sitesi var mı? @farurhenho gramer11 6 yıl önce
    • Şuanda Denetim Masasında görünüyor mu sende? @gramer11 omercik 6 yıl önce
    • 2005 yılından 2017 yılına kadar 64 ve 32 bit görünüyor. Ama net fremework görünmüyor. @farurhenho gramer11 6 yıl önce
    • Bilgisayarının arama bölümüne optionalfeatures yazıp enter tuşuna bas. "Windows özelliklerini aç veya kapat" diye bir bölüm karşına gelir ve .NET Framework özelliklerinin açık olup olmadığını oradan anlarsın @gramer11 omercik 6 yıl önce
    • 3.5 var ama işaretli değil. 4.7 gelişmiş hizmetler işaretli ama alt klasörde WCF hizmetleri işaretli tek. Yani onun orada bir de ASP.Net var o işaretli değil. gramer11 6 yıl önce
    • WCF hizmetleri ile alakalı pek bir bilgim yok maalesef. 3.5'i işaretle, Windows Update 3.5 dosyalarını otomatik olarak indirir. Onun dışında bilgisayarında problem yoksa öyle kalsın bence @gramer11 omercik 6 yıl önce
    • Peki 3.5 altında iki ek dosya daha var onları da açayım mı? @farurhenho gramer11 6 yıl önce
    • Şimdi kontrol ettim bende açıkmış. Detaylı bir bilgim olmamakla beraber herhalde bir zararı yoktur diye düşünüyorum @gramer11 omercik 6 yıl önce
    • Size güvenmek istiyorum. PC yeni bir de tedirginim de. :(( Ayrıca ilk dediğim Ayrıca visual olarak 2006 yılından bu yana hem 32 hem 64 bit hepsini yükleyim mi? Ya da topluca indirme sitesi var mı? gramer11 6 yıl önce
    • Yüklemek bilgisayarına zarar vermez merak etme. Yükleyebilirsin. Hangi sürümü indirmek istiyorsan Google da "Microsoft Visual C++ 2005 indir" gibi aramalar yaparak Microsoft'un sitesinden indirebilirsin @gramer11 omercik 6 yıl önce

    Microsoft Visual C++ 2005, 2008, 2010, 2017 runtime ve Microsoft .NET Framework pek çok yazılım ve oyun tarafından kullanılan yazılım kütüphaneleridir.

    Bunlar pek çok program tarafından kullanılırlar. Özellikle Microsoft.net framework Windows uygulamaları tarafından ve bazı işletim sistemi uygulamları tarafından kullanılır.

    microsoft visual c++ runtime library el ile yüklemene gerek yok. Pek çok oyun ve program eğer ihtiyaç duyuyorsa kendiliğinden bunu yüklüyor.

    .

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • peki bizim @farurhenho ile konuşmamıza bakar mısınız? .NET hakkında bir şeyler konuştuk ta. gramer11 6 yıl önce
    • @gramer11 sen hiç bir şey yükleme. Bir programı çalıştırmak istediğinde hata verirse verdiği hataya bakarak gerekli olanı yüklersin. alattin 6 yıl önce

    -1

    Günceldir.

    gramer11 gramer11 (-1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aradığın cevabı bulamadın mı? Microsoft Visual C++ paketleri, programların çalışması için gereklidir. @alattin hocamın dediği gibi hiçbir şey yüklemene gerek yok, bir program ihtiyaç duyarsa ya kendi otomatik olarak yükler ya da hata verir ve yüklemeni ister @gramer11 omercik 6 yıl önce