Microsoft Visual Studio kurulum sorunu - Setup Failed Microsoft .Net Framework 4.6.1 Developer Pack - Asya

Merhabalar ''uzmanım.net'' yeni kaydoldum ve ilk sorumla bir giriş yapayım.

Microsoft Visual Studio 2015 Professional' ı kurmak istediğimde şöyle bir sonuç ile karşılaşıyorum:

http://i.hizliresim.com/njWbyl.jpg (Setup Failed - Install cannot continue because some required components failed Microsoft .Net Framework 4.6.1 Developer Pack - Asya

Bu hataları aldıktan sonra  ''Microsoft .NET Framework 4.6.1 Developer Pack'' kurmak istediğimde bu hata ile karşılaşıyorum:

http://i.hizliresim.com/qjWAy5.jpg (Microsoft .Net Framework 4.6.1 Developer Pack - Kurulum başarısız oldu, 0x800713ec - Asya

''Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable (x86)'' kurmak istediğimde ise bu hata karşıma çıkıyor:

http://i.hizliresim.com/R1Pg81.jpg (Setup Failed - 0x80070641)

Not: İşletim sistemim Windows 7 Professional 32 bit.

noobxx noobxx (25)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun sanki dil sorunuymuş gibi görünüyor.Şu linkten Microsoft .NET Framework 4.6.1 Developer Pack  Türkçe indirip kurmaya çalışın. Eğer Türkçe indirip hata aldıysanız ingilizcesiniz deneyin.

    Kurulumu yaparken de sağ tuşla tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" ı seçerek kurulumu deneyin.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Küçük bir ayrıntı gibi gözüküyor ama dediğiniz gibi sorun dil sorunuymuş.Verdiğiniz adresten daha önce indirdiğim ''ENU'' ibareli daha büyük boyutlu ingilizce versiyon yerine ''TRK'' ibareli daha küçük boyutlu türkçe versiyonu indirip ve de kurduğum ingilizce versiyonu silip yerine türkçe versiyonunu kurdum sonrasında yeniden denediğimde ''Microsoft Visual Studio 2015 Professional'' sorunsuzca kuruldu. noobxx 7 yıl önce