Microsoft, Windows 8'le tam olarak ulaşamadığı hedefine Windows 9'la ulaşabilecekmi?

-2

"Microsoft, tüm cihazlarda çalışacak evrensel Windows hayalini Windows 8 ile duyurmuştu ancak ne yazık ki Ballmer'ın son icraatı olarak görülen Windows 8, Windows kullanıcılarının akınına uğramadı.

Şimdi yeni CEO Satya Nadella, Windows 9 ile birlikte evrensel Windows ülküsüne yeniden sarılmış durumda. Windows 9'un sadece masaüstü bilgisayarlarda ve x86 tabanlı mobil cihazlarda değil, ARM tabanlı işlemcilerde de, yani mobil cihazlarda da popüler olması için çalışmalar yapıldığı ortaya çıktı.

ARM'da çalışacak Windows 9'un masaüstü özelliğini tamamen terk ederek Metro arayüzüne benzer bir kullanım sunacak. ARM versiyonu Windows 9 hem tabletlerde hem de telefonlarda aynı şekilde çalışacak. Böylece Microsoft, üç ayrı işletim sistemi geliştirmeden, evrensel Windows amacına bir adım daha yaklaşacak.

Microsoft geçtiğimiz yıl da masa üstü ve mobil Windows Store'ları birleştireceğini açıklamıştı. Bu da evrensel Windows hedefinde önemli bir adımdı. Öyle görünüyor ki, Microsoft Windows 9'u evrensel Windows'a geçiş için son hazırlık süreci olarak kullanacak."

CHIP ONLINE - 28/08/2014 20:15

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

  • Merhaba, bu tür paylaşımlar uzmanim.net formatına uygun olmadığı için gönderiniz silinecektir. hakan 9 yıl önce
  • Formatınız batsın.. :-)) temmuz 9 yıl önce
  • Birilerinin kötü polis olması gerekiyor :) hakan 9 yıl önce
  • 34 Sene önce denemişlerdi, bir işlerine yaramamıştı. Şimdi sanalda bir işe yararmı dersin?' Kurallarınızda batsın! :-)) temmuz 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

-2

  • Söylenildigi gibi olursa vede pc versiyonundan çok feragat edilmez ise çok güzel olur

    Ziyaretçi
    Dün 23:31

  • Windows 8 çıktığında "Everything at ones " olayının yalan olduğu belliydi. Yaklaşık 2 senedir mehter marşı gibi hareket ediyor. Hücum Marşı lazım Microsoft :))

  • Ziyaretçi
    Dün 21:57

  • 7" boyutunda bir tablette windows normal olur da 5" bir telefonda nasıl bir şey olacak anlamıyorum bu windows phone işletim sisteminin sonunu getirir

    Ziyaretçi
    Dün 21:29

  • o zaman yeni bir facia daha geliyor demektir.

    Ziyaretçi
    Dün 21:08

  • bakalım merakla bekliyoruz nasıl bir şey olacak diye

    Ziyaretçi
    Dün 20:32

temmuz temmuz (12505)