Microsoft word starter 2010 başlatılamıyor

Word sayfalarımı açamıyorum şu uyarı çıkıyor

(Microsoft word starter 2010 başlatılamıyor .    Yeniden   deneyin    veya    ürünü   Denetim   Masası"nı    kullanarak   onarın .     Bu    durumda  ne yapabilirim ?

mat7 mat7 (341)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarını problem öncesi bir zamana geri alabilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Veya;

    Denetim masası>Program kaldır'dan Office programını çift tıklayacaksın, "Değiştir", Onar", "Kaldır" gibi tercihler çıkacak. Bunlardan "Onar" olanını tercih ederek devam edeceksin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Sistem geri yüklemeyi yaptım olmadı. Program Kaldır menüsünde şu programlar ve seçenekler var. Microsoft Office Starter 2010 - Türkçe ( Kaldır - Değiştir ) Microsoft Office Starter Tıkla- Çalıştır 2010 ( Kaldır ) Microsoft Office 2010 ( Kaldır ) Fakat onar seçeneği üçündede çıkmıyor . Bu durumda ne yapmalıyım ? Yine yardım ederseniz çok sevinirim . Bütün çalışmalarım word sayfalarında ne yapacağımı bilemiyorum çok zor durumdayım ... mat7 8 yıl önce
    • Kaldır menüsünde üç ayrı office kurulumun olması çok ilginç. Zira zaten Office kurulu sisteme yeni kurulum yapılırken bir uyarı mesajı çıkar ve eski versiyonun yeni kurulum öncesi kaldırılması sağlanır ve ancak ondan sonra yeni versiyon kurulumu devam edebilir. Belki eski kurulumlar gerçekten kalkmıştır ama eksik falan kalktığı için menüde kalkmamış gibi kalmıştır. Acaba Starter olanımı yoksa normal versiyon Office'imi sonradan kurdun? Onar tercihinin olmamasıda setup dosyasının bir eksiği olabilir. Bir "Değiştir" tercihini dene istersen. Nasıl olsa seni Türkçe yönlendirecek (Değiştirme tercihleri gibi..). Bir başla, istemediğin bir yöne yönelirse tastik öncesi vazgeçebilirsin. Değiştirmede düzeltmede gerçekleşebilir. Sistem geri yüklemeye gelince, birde güvenli modda ve farklı bir geri alma noktasıyla dene istersen. Bunda bir zararın olmaz ve belki problemde çözülebilecektir. Bazı hallerde çözümlere ancak değişik yollar denenerek ulaşılabiliyor. temmuz 8 yıl önce
    • Şu mübarek günde Allah razı olsun sizden . Çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için . Evet değiştir yaptım ve onara girdi program . Ve sorun giderildi açabiliyorum word sayfamı çok şükür . Evet gerçekten bazen beklenmedik durumlardan beklenmedik sonuçlar çıkabiliyor . üç programın yüklü olmasına gelince bu programların ikisinin nasıl yüklendiğini bende bilmiyorum. Yükleme tarihlerine baktım bu iki programın aralarıında 8 ay var. Microsoft Office Starter Tıkla- Çalıştır 2010 programanı biliyorum bilgisayarı aldığımda yüklü olan bir program . Diğer ikisi nasıl yüklenmiş bende tam anlayamadım . Fakat bir ara Microsoft PowerPoint Viewer programı yüklemiştim acaba o sıradamı yüklendi desem fakat onunda tarihi tutmuyor ve zaten onuda çalıştıramamıştım o zaman . Yoksa bilgisayar güncelleme yaparken yüklenmiş olabilirmi dye düşündüm fakat oda aklıma tam yatmadı açıkçası. Bir kaç sorum daha var onlarıda cevaplamanız mümkünmü ? Yoksa onlarıda tekrar ayrı olarakmı sorsam karar veremedim . Ben yazıyorum yine sorularımı taktir sizin . Sistem geri yükleme bölümünde fabrika ayarlarına geri dön seçeneği daha var . Bu fabrika ayarları geri yüklemeyi yapsam sizce nasıl olur ? Belge yada program silmezsi dışında ( ki tabi ki belge ve kullandığım programların tekrar yüklemek için bir yedeği olacak ) ve bu fabrika ayarları sistem geri yüklemesi gibimi oluyor yani bir geri yükleme tarihi seçip bilgisayarın işlemi kendi kendine bitirmesinimi beklemelimiyim ? Yoksa benimde bir şeyler yapmam gerekiyor mu ? Ve bir sorum daha var bu word sayfalarındaki çalışmalarımı başka bir bir bilgisayarda açabilirmiyim sizce ? Son olarak şunu sormak istiyorum Metin belgesi sayfaları neden word sayfalarından daha kolay açılıyor ? ve Metin belgesi sayfası sorun çıkarması daha mı az çıkarır ? mat7 8 yıl önce
    • Problemiminin çözümlenmiş olmasına çok sevindim, geçmiş olsun. :) Şu an için Office programının sisteminde bu şekilde kalması iyidir bence. Fazla kurcalama, şimdilik böyle kalsın (Zira yoğun kullanmakta olduğun belli oluyor). İleride sağlam bir Microsoft Office setup (2010 veya 2013 ve hatta 2016 çok yakında çıktığında) temin edebilirsen eskisini/eskilerini sistemde hiçbir artık bırakmadan tamamen kaldırarak yeniden kurarsın. Böylesi daha iyi olur. Sorularına gelince ilk sorundaki mesele, Office dosyalarının/oluşturduğun belgelerin uzantılarıyla ilgili. Yoksaki bilgisayarlara veya işletim sistemlerin farklılık göstermesiyle bir alakası yok. Mesela Office 2010 ile oluşturduğun bir Office dökümanı (word, power point,exel vb belge) aynı Office versiyonu kurulu herhangi bir PC ve işletim sisteminde problemsiz açılır. Fakat Office versiyonu farklılık gösterirse, diyelimki Office 2003 veya 2007 olursa, açmaz. Yada tersi olursa, yani döküman Office 2003 veya 2007 ile oluşturulursa bu defa 2010 onu açamaz. Çünkü değişik her versiyon Office programının kendine has ve özel uzantısı olur. Ama bu problem farklı versiyona taşınan döküman uzantısının o versiyona uygun uzantıya değiştirilmesiyle çözülebilmektedir. Yani değişik versiyonlarda oluşturulan dökümanlar basit bir uzantı değişikliği ile bu muhtevada uyumluluk göstermektedirler. Uzantı değiştirmek için windows gezgininde dosya seçeneklerinden "Bilinen dosya uzantılarını gizle" onay kutusundaki tiki kaldırarak uzatıların görünür hale getirilmesi yolundan gidilerek yapılır. Biraz uzun ve karışık oldu galiba. Umarım anlaşılmıştır. Diğer soru ve soruların için ayrı bir konu açarsan daha iyi olur. Yoksa burası dahada karışacak. :) temmuz 8 yıl önce
    • Dökümanlarla ilgili bir sorun daha vardı, cevaplayacaktım unutmuşum :) Metin belgesi derken Not Defteri uygulamasını kastediyorsun herhalde. Not Defteri basit bir yazma, not tutma programıdır. Bu program ile text dosyalarının oluşturulmasında veya oluşturulmuş text dosyalarının açılmasında fazla bir işlemci gücüne ve sistem hafızasına ihtiyaç olmaz ve bu sebeplede kolaylıkla ve hızlı olarak çalışır. Oysaki Microsoft Office Word, gelişmiş ve çok özellikli bir kelime işlemcidir. Karmaşık görevlerin üstesinden gelir. Bu sebeple Not Defteri programı ve text dosyalarının ihtiyaç duyduğu işlemci gücü ve sistem hafızasından çok daha fazlasına ihtiyaç duyar. Ama bu iki programın -sonuçta her ikisi ile yazı yazılıyor olsa bile- kullanım alan ve amaçları tamamen farklıdır. temmuz 8 yıl önce
    • Tekrar çok teşekkürler yardımınız için . Ve evet şimdilik fazla kurcalamak bende istemiyorum zaten . Anladığınız gibi Word sayfasını çok yoğun kullanıyorum ve bu yüzden çalışmalarımı kaybettim diye çok korktum . Dediğiniz gibi uygun bir zamanda yeni bir Microsoft Office setup sürümü yüklerim. Diğer sorular içinde hemen başka konu açıyorum . :) İyi çalışmalar . Kolay gelsin . mat7 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce
    • Merhaba Microsoft word starter 2010 başlatılamama sorunumun program kaldır menüsünden Microsoft Office Starter 2010 - Türkçe programını değiştir onar işlemini Yaparak çözüldüğünü belirtmiştim . Bu çözüme bağlı olarak artı bir sorunum daha çözüldü, başka arkadaşlar faydası olur diye onu da paylaşmak istiyorum . Nedenini bilmediğim bir sebepten Word sayfam sağ tıkla menüsünden yok olmuştu . Yukarıda belirtiğim işlemi yapınca Word sayfam sağ tıkla menüsüne geri geldi. Aynı sorunu yaşayanlara tavsiye ederim . Saygılar iyi çalışmalar . Ve tekrar teşekkürler . mat7 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce

    Merhaba   Microsoft   word  starter  2010  başlatılamama    sorunumun   program    kaldır    menüsünden   Microsoft Office Starter 2010 - Türkçe    programını   değiştir    onar   işlemini

    Yaparak   çözüldüğünü    belirtmiştim  .

    Bu   çözüme    bağlı   olarak     artı    bir    sorunum   daha    çözüldü,   başka   arkadaşlar    faydası    olur   diye    onu da    paylaşmak    istiyorum    .

    Nedenini   bilmediğim   bir   sebepten   Word    sayfam   sağ   tıkla    menüsünden   yok    olmuştu .

    Yukarıda     belirtiğim   işlemi    yapınca    Word   sayfam    sağ    tıkla    menüsüne    geri    geldi.

    Aynı    sorunu   yaşayanlara   tavsiye   ederim .

    Saygılar    iyi   çalışmalar .

    Ve   tekrar   teşekkürler .

    mat7 mat7 (341)