Mifa A10 hangi yurt dışı sitesinden almalıyım? Kargo süresi ne kadardır?

Yurtdışından bu ürünü almak istiyorum ama hangi sitenin ve hangi satıcının güvenli olduğunu bilemiyorum.

Bir de gümrük vergisi oluyor mu bu üründe ? Kargo süresi ne kadardır ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gümrük vergisi bütün ürünlerde var, 1 dolarlık ürün alsan bile onda da var. AliExpress genelde problem olduğu durumlarda kullanıcının lehine kararlar verdiği için oradan almanı tavsiye ederim.

    omercik omercik (9418)
    3 yıl önce cevaplandı

      Çoğu satıcı güvenilirdir. Satıcı yorumlarına bakarak alabilirsin.

      Bu ürünü alırsan 1 Ay sonra elinde yani yaklaşık, 26 temmuz'da. Gümrük verigsi ile 270 TL Civarına gelecektir. Ve yakın zamanda 3 Türk almış bu üründen.

      VERGİ Hesaplama ;
      Gümrük Vergisi : %20 ( Ürünün %20'si kadar Gümrük Vergisi ödersiniz )
      Gümrük Sunum Ücreti : 8 TL ( Ürünün fiyatı ne olursa olsun, sunum ücreti 8 TL'dir, 1 TL'lik ürüne bile 8 TL sunum ücreti ödersiniz )
      Damga Vergisi : 0,80 TL.

      Attığım linkteki ürünün Saf fiyatı 205 TL, ancak Gümrük Vergisi, Sunum ücreti ve damga vergisini ekleyince fiyat ~250 TL oluyor. Gümrük vergisini kapıda ödüyorsunuz.

      hydra hydra (3800)