Mikrofon Çalışmaması

Merhabalar arkadaşlar yaklasık 2,3 aydır bu sorunla karı karşıyayım 2,3 ay önce anakartım bozuldu ve degiştirdim yeni anakart takıldıktan sonra bilgisayarımdan bazen ses gelir bazen gelmez oldu bende bi yerleri kurcalarken AMD High definition Audio device sisteminden den soundmax integred digital hd auido sistemine geçirdim ses gelme sorunu kalktı fakat şimdide microfon sorunum var diger anakartta sorunsuz çalısırken bu yeni anakartta çalısmıyor bütün driverları yükledim ama malesef sonuç aynı.

32es32 32es32 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Not: Üstte görülen ayar, laptop tipi PC'ler için ama seninki herhalde desktop (anakart değiştirdim demiştin).

    Haliyle üstteki ayarı atlayabilirsin veya bu seçenek varsa yinede işaretle istersen.

    Not: Üsste işaret ettiğim gibi mikrofon sesi açık simgeli olmalı, ortası çizgili ve kırmızı renkli daire şekilli kapalı işaretli ise mouse tıklayarak üstte görünmekte olan şekle getirilmeli.

    Elbette ses düzeyleride açık ve sonda veya sonlarda olmalı.

    Edit:

    Hangi arabirim ile veya hangi program ile mikrofonu kullanmak istiyorsun? Ondaki ayarlara bak. Eğer seçim mikrofon olmayıp online ise bundanda olabilir. Arabirimde ses giriş ayarlarına yeniden bak. Eğer online ise mikrofon olarak değiştir.

    Ayrıca başka arabirim ve programlardada denemeler yap, bunların ayarlarınıda kontrol et.

    Edit 2:

    RaidCall mikrofon ayarları, problem düzeltmesi - Videolu anlatım (tıkla)

    Edit 3:

    Eğer videodaki çözümde işe yaramadıysa ayrıca Skype , Facebook Messenger sesli görüşmelerde falanda microfon yine çalışmıyorsa, mikrofonun kendiside bozuk/bozulmuş olabilir. Başka bir mikrofon bularak onunlada denenmelidir.

    Benden bu kadar!.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • dediklerini yaptım hala aynı fotograflarını ekran görüntüsü aldım fakat buraya yükleyemiyorum 32es32 7 yıl önce
    • Mesajımı editledim, yeniden bakarsın temmuz 7 yıl önce
    • Edit 2 temmuz 7 yıl önce
    • Edit 3 temmuz 7 yıl önce

    dediklerini yaptım hala aynı

    fotograflarını ekran görüntüsü aldım fakat buraya yükleyemiyorum

    32es32 32es32 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımı editledim, yeniden bakarsın. temmuz 7 yıl önce
    • Edit 2 temmuz 7 yıl önce
    • Edit 3 temmuz 7 yıl önce