Mikrofon cızırtı ve robot sesi çıkması sorunu nasıl çözülür? Mikrofon ses sorunu

Merhaba, benim PC masaüstü, ben masaya konulan mikrofon'dan almıştım, temizdi. Ta şimdiye kadar. Birden ses kesilmeye başladı kontrol ettiğim de konuştuğum zaman cızırtı ve robot sesi gelmeye başladı. Sorun mikrofon'da mı PC'de mi olabilir?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarını güncelle eğer sorunun devam ediyorsa mikrofonu garantiye yollamanı tavsiye ederim.

    darkcrak darkcrak (5158)
    2 yıl önce cevaplandı

    Bundan mı aldın? Eğer bundan aldıysan zaten mikrofonun ömrü maks o kadar. Ya direkt bozuluyor ya da böyle ses sorunları ortaya çıkıyor. Mikrofonda mı, yoksa PC'de mi olduğuna karar verebilmek için öncelikle başka bir "çalışan" mikrofon ile denemen gerekiyor.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • https://www.cimri.com/en-ucuz-rampage-sn-rmx2-chatty-siyah-usb-rgb-ledli-gaming-oyuncu-masaustu-mikrofon-fiyatlari,651765572 bundan aldım, başka cihazda denedim mikrofon normal çalışıyor, sorun pcdeymis format atsam düzelir mi? @hydra ilkaybaki16 2 yıl önce
    • O PC'deki mikrofon ayarların ile şu anki kullandığın PC'de ki mikrofon ayarı aynı mı? Gürültü tutma, akustik eko iptali gibi ayarlara falan bir bak. Realtek güncellemeyi dene. @ilkaybaki16 hydra 2 yıl önce
    • O pcdeki mikrofon ayarına nereden bakcam? Öyle bir ayar mı var? @hydra ilkaybaki16 2 yıl önce