Mikrofon yetersiz ses sorunu ve bilgisayar sesini yayın yapma sorunu

Merhaba,
Tahminimce donanımsal bir sorunum var. mikrofon dan sesim oldukça az gidiyor bas ı yükselttiğimde ise ses az da olsa yükseliyor ancak bilgisayardaki sesi diğer kişilere yayın yapıyor. Sorunum genel olarak budur

Ek bilgiler:
Realtek HD audio sürücü versiyonu 6.0.1.7245
Audio Kod çözücü ALC892
Anakart MSI 970A-G46
Driverleri günceldir özellikle baktım.

Sorun kulaklıktandır belki diyip farklı bir telefon kulaklığıyla denedim aynı olay değişmiyor
Kullandığım kulaklık Steelseries Siberia v3 kulaklığın şikayetlerinde düşük ses sorununa rastlamadım

Lütfen bana çözüm önerin yaklaşık 2 aydır bu sorundan muzdaribim  iyi günler dilerim

elbanero elbanero (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınız laptop mu?

    Eğer bilgisayarınız laptop ise üzerindeki mikrofon ile headset'in mikrofunu arasında bir karışıklık oluyor olabilir.

    1. Bilgisayarınızın ses sağ tarafındaki ses simgesini sağ tuşla tıklayın.
    2. Açılan pencereden Ses Kayıt Aygıtları seçeneğini seçin.
    3. Bilgisayarın kendi mikrofonunu sağ tuşla tıklayın.
    4. Devre dışı bırak'ı seçin.
    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Masaüstü kullanıyorum laptop değil.

      elbanero elbanero (1)