mikrofonumdan ses karşı tarafa gitmiyor

Hepinize Meraba Arkadaşlar

birden bire bilgisayarı açtığım zaman cızırtıya benzer şekilde bir ses çıkıyor ve mikrofonum çalışmıyor pc markam acer laptop sizce driver

mı güncellemeliyim yoksa ses kartında mıdır sorun yardım eerseniz sevinirim :)

edizgokaslan edizgokaslan (28)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mikrofonun Laptop ile bütünleşik mi yoksa harici mikrofon mu kullanıyorsun?

    Harici mikrofon kullanıyorsan sorun mikrofonda olabilir. Eğer bütünleşik mikrofon kullanıyorsan, ses kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

    Acer Aspire E5-573G Ses kartı sürücüsü için:

    Acer Aspire E5-573G Ses kartı sürücüsü indir

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • mikrofon birleşik çözümünüzü nasıl yapabilirim yani ses kartı sürücüsünü nerden kaldırıcım? edizgokaslan 6 yıl önce
    • @edizgokaslan sorunu düzenler ve sorunun içine laptop modelini yazarsan linkini yollayabilirim. murat 6 yıl önce
    • aspire E5-573G MODEL BU edizgokaslan 6 yıl önce
    • @edizgokaslan link eklendi. murat 6 yıl önce

    Daha önce nasıldı? Birdenbiremi ortaya çıktı bu problem? Eğer böyleyse Sistem Geri Yükleme yaparsan düzelecektir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Diğer türlü ses kartı sürücüsü donanım değişiklilerini tarama, eğer sürücü güncellemesi sonrası bir problem ise "sürücüye geri dönülmesi", sürücünün kaldırılması ve otomatik geri yüklenmesinin sağlanması gibi çözümleri deneyebilirsin (Bunlar Aygıt Yöneticisinde ses kartı sürücüsü üzerinden sağtık kullanılarak yapılırlar).

    Ayrıca "Donanım ve Aygıtlar" sorun gidermeside denenebilir (Denetim masasından).

    Eğer bunlarda olmazsa @murat'ın gösterdiği veya göstereceği sürücüyü yükleyerek çözüm ararsın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • hocam daha önce güncellemedim driver ı ve şuan güncel diyor sistem geri yüklemeye baktığımda 7 gün önceye alıyor ama ben yaklaşık 20 gündür yaşıyorum bu sorunu edizgokaslan 6 yıl önce
    • Sistem Geri Yükleme ise yaramiyorsa diğer çözüm tavsiyelerini yine denemelisin. Ses kartı sürücüsü güncel ve problemsiz görünse bile.. Sen yine ses karti sürücüsü özelliklerinden bak bakalım, "Sürücüye geri dön" düğmesi aktifmi. Eğer ektif ise sürücüye geri donmeyi denersin. Eğer değilse sürücü değişikliklerini taramak, sürücüyü kaldırıp yeniden yüklemek vd çözümler yine denenmelidir @edizgokaslan temmuz 6 yıl önce