Mikrofonun işlevini nasıl durdurabilirim?

Merhaba;

Mikrofonun işlevini nasıl durdurabilirim? Yani hiç çalışmasın ben açmadığım sürece.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ne demek şimdi o? Sen açmadıktan veya mikrofon kullanan herhangi bir programı başlatmadıktan sonra mikrofon zaten fonksiyonsuzdur. Bunlar dışında mikrofon açılır ve herhangi bir şekilde fonksiyon gösterirse, bu hallerde virüs/trojan marifetleri olabileceği düşünülür ve bununla alakalı gerekenler yapılmalıdır. Yoksa sistem güvenliğin ve gizlilik tehlikeye düşmüş demektir.

    Sende (senin sisteminde) bu şekilde olmaması gereken bir durummu var yoksa?

    Edit:

    Eğer sistem güvenliği hususlarında alınan önlemlerini yeterli görmüyorsan, hala kuşkuların oluyorsa bu halde laptop mikrofonun ses giriş deliğini sakız benzeri bir yapışkanla kapatırsın. Bu şekilde bir tedbir düşünebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz bir trojan bulaşma veya bilgisayarımın izlenmesi durumunda dinlenmemek için. toprak34 6 yıl önce
    • Yani bir paronaya meselesi :) Eğer sistem güvenliği hususlarında alınan önlemlerini yeterli görmüyorsan, hala kuşkuların oluyorsa bu halde laptop mirofonunu fiziksel olarak bozarsın veya mikrofonun ses alma deliğini sakız benzeri bir yapışkanla kapatırsın, olur biter :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Neler konuşuyorsun öyle o kadar gizli, merak ettim doğrusu. Yapabilirsem ben bir trojan sokayım senin sisteminede biraz dinleyelim bakalım, nelermiş bu konuşmaların :) temmuz 6 yıl önce
    • :) Bir şey konuştuğum yok da, babam falan var yanımda :) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Öyleyse bende baba-oğul konuşmalarınızı dinlerim, onunla yetinirim :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :) toprak34 6 yıl önce