Minecraft optifine kurarken "Optifine.InstallerFrame..." hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

Minecraft Optifine kurarken bu hatayı alıyorum, nasıl çözebilirim?

Minecraft Optfine kurarken "Could not find the main class: optifine.Installerframe. Program will exit." hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1-) Öncelikle Java'nızı güncelleyin, güncel kalmak her zaman iyidir. Java indirmek için buraya tıklayın

    2-) Masaüstüne bir klasör oluşturup indirdiğiniz Optifine dosyasını bu klasörün içine atın. Ardından klasöre sağ tıklayıp yeni metin belgesi oluştur seçeneğine tıklayarak metin belgesi oluşturun.

    3-) Ardından metin belgesinin içine aşağıdaki kodu yazın;

    • java -jar preview_OptiFine_1.17_HD_U_G9_pre16.jar

    Buradaki preview'den sonrası size kalmış. Yani ben 1.17 Optifine'ı indirdiğim için o kısma bu şekilde yazdım eğer siz 1.8.9.Optfiine gibi bir şey indirdiyseniz onu yazacaksınız. Sonunda mutlaka .jar olmalı.

    4-) Dosya > Farklı kaydet seçeneğine tıklayın ve Tüm dosyalar kısmına tıklayın. Dosya adı sonuna .bat uzantısını ekleyip kaydedin.

    5-) Bat dosyasına çift tıklayarak Optifine installer'ını açabilirsiniz.

    6-) Optifine kurulumunuz tamamlandı. Artık Launcher'ı açıp sürümünüzü seçip girebilirsiniz.

    Not: Optifine kurmak için oyunun asıl dosyalarına ihtiyaç vardır yani önce gerçek oyunu indirin sürüm seçme ekranından ardından Optifine'ı indirin. Minecraft 1.17'yi kuramıyorsanız veya kurmak istiyorsanız aşağıdaki konuya göz atın;

    hydra hydra (3800)